Emlékeztető az ELTE TTK HÖK 2011. május 3-i Küldöttgyűléséről

Az emlékeztetőt készítette: Ivancsó Veronika

Dukán András Ferenc 18:05-kor megnyitotta az ülést.

Jelen vannak: Árendás Ákos Tuzson, Barát Viktor, Berta Márton, Darvas Alexandra, Dukán András Ferenc, Emődi Flóra, Fadel Nadin, Ferdinandy Bence, Fórizs Dorottya Csilla, Hamow Kamirán Áron, Hegedüs György, Hermán Dániel, Ivancsó Veronika, Jánosi Attila, Kopcsó Dániel, Lakatos Dóra, László Dávid, László Dorina, Németh Dávid, Pálfy Gyula, Prikoszovich Mihály, Polai Dóra, Pozsonyi Alexandra, Radnai Tamás, Sándor Máté Csaba, Sik Zsuzsanna Brigitta, Szakács Dávid, Tischler Orsolya, Tóth Máté, Varga Erna, Varga Sándor és Váry Zsolt szavazati joggal; Adorján Gábor, Árendás Péter, Gansperger Gábor, Hermann Gábor, Horváth Anikó, Kard Anna, Muray Edina és Szellák Zsanett Titanilla tanácskozási joggal.

A Küldöttgyűlés 27 fővel határozatképes.

18:06. László Dorina és Horváth Anikó megérkeztek az ülésre.
18:06. Sik Zsuzsanna Brigitta elhagyta a termet.

Dukán András Ferenc kérte, hogy az emlékeztető hitelessége végett a titkárnak jelezzék a Küldöttgyűlés tagjai, ha elhagyják a termet vagy visszatérnek a terembe.
Tóth Máté ügyrendi javaslatot tett, miszerint a terem hátsó ajtaja legyen zárva és csak az első ajtón lehessen bejutni a terembe. A javaslatot a Küldöttgyűlés egyhangúlag támogatta.

Dukán András Ferenc javasolta, hogy a Küldöttgyűlési és választmányi határozatok megerősítése/hatályon kívül helyezése napirendi pontot a Küldöttgyűlés ne tárgyalja, mert nincs megfelelően előkészítve, így javasolja, a napirendi pontot a következő Küldöttgyűlésre halasztani.

18:08. Sik Zsuzsanna Brigitta visszatért az ülésre.

A napirendi pontok módosítását a Küldöttgyűlés 28 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta.

A Küldöttgyűlés az alábbi napirendet 28 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta:
1. Beszámolók
2. Személyi kérdések
3. Alapszabály módosítása
4. Jutalomkeret pályázati kiírás
5. Elnöki tájékoztató
a, Gólyatáborok
b, Irat- és leltári tárgyak használata és kezelése
6. Bejelentések

1. Beszámolók (18:09)

Dukán András Ferenc javasolta, hogy a szavazás egy tömbben, írásban, titkos módon történjen a levelező listára kiküldött és a helyszínen is kiosztott beszámolókról. A javaslatot a Küldöttgyűlés 28 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta.

Dukán András Ferenc elnök kiküldte beszámolóját. Elnézést kért, hogy időrendi bontást nem tudott mellékelni az ellopott telefonja és időhiány miatt. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Polai Dóra gazdasági elnökhelyettes kiküldte beszámolóját. Kiegészítésként beszélt a közbeszerzés nehézségeiről és folyamatos módosításairól. Elmondta, hogy a Nyúzzal minden rendben van és a megrendelt papírok is megérkeztek. Az irodaszerek és tonerek elkeveredhettek, ugyanis ezeket még nem kapta meg. Beszámolt arról, hogy lezajlottak a költségvetési tárgyalások. Az EHÖK-nek ugyanannyi a költségvetése, de a TTK több pénzből gazdálkodhat majd idén, ha az EHÖK Elnöksége és Küldöttgyűlése is jóváhagyja a Gazdasági Bizottság előterjesztését.
Ferdinandy Bence a Gólyatáborokról kérdezett. Polai Dóra és Dukán András Ferenc válaszoltak kérdésére.
Dukán András Ferenc elmondta, hogy az ELTE TTK HÖK költségvetése várhatóan 700.000 forinttal nő a tavalyi évhez képest.
Polai Dóra válaszolt Hermann Gábor kérdésére.

Dukán András Ferenc doodle szavazást írt ki a következő Küldöttgyűlés időpontjára. Kérte, hogy a mai nap folyamán szavazzon minden képviselő, hogy mikor tudna részt venni a gyűlésen.

Hermann Gábor szervező elnökhelyettes kiküldte beszámolóját, melyet a helyszínen kiegészített. Az első levélben nem csatolta beszámolóját és ezért elnézést kért. Megindokolta beszámolója rövidségét, majd arról beszélt, hogy a marketing részen újításokat próbál bevezetni. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.
Hermann Gábor ezután elnézést kért, hogy távoznia kell.

18:19. Kard Anna megérkezett az ülésre.

Tischler Orsolya szociális elnökhelyettes kiküldte beszámolóját, melyet a helyszínen kiegészített azzal az információval, hogy le fog mondani a következő Küldöttgyűlésen, mert a nyarat már nem szeretné a tisztségben tölteni. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

18:21. Hermann Gábor távozott az ülésről.

Árendás Péter tanulmányi elnökhelyettes kiküldte beszámolóját. A helyszínen kiegészítésként az időrendi bontásához hozzátette, hogy vasárnap az Alapszabály-módosító ülésen vett részt, hétfőn pedig Választmányon. Árendás Ákos Tuzson hozzászólt a beszámolóhoz. A beszámolóhoz kérdés nem érkezett.

Sándor Máté Csaba esélyegyenlőségi biztos kiküldte beszámolóját. A Küldöttgyűlés elmondta, hogy késett 25 percet a beszámolójának kiküldésével, melyért elnézést kért.
Sándor Máté Csaba válaszolt Polai Dóra kérdésére.

Dukán András Ferenc bejelentette, hogy Fórizs Dorottya Csilla jelezte késését, ezért a beszámolóját a napirendi pont végén tárgyalja a Küldöttgyűlés. KolHÖK Küldöttgyűlésen van, ahol szavaznak többek között a KCSSK kollégium havidíjáról.

18:27. Pálfy Gyula megérkezett az ülésre.

Muray Edina általános (kommunikációs és PR) biztos kiküldte beszámolóját, melyet nem kívánt kiegészíteni. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Hamow Kamirán Áron külügyi biztos kiküldte beszámolóját. Kiegészítésként elmondta, hogy a jövő héttől Horváth Dóra lesz a külügyi főmentor. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Juhász Krisztina tudományos biztos elküldte beszámolóját, de a Küldöttgyűlésről kimentését kérte, nincs jelen.
Pálfy Gyula jelezte, hogy a beszámolóból értesült arról, hogy az elmúlt időszakban mi történt tudományos téren, mert nem volt a Tudományos csoportnak ülése. Emellett a Nyúzban megjelenő tudományos mellékletről kérdezte telefonon keresztül előző nap Pálfy Gyula Juhász Krisztinát, melyre azt a választ kapta, hogy nem lesz tudományos melléklet.
Kard Anna hozzászólásában elmondta, hogy a Kisokos tudományos részében és a honlapon is hibák vannak.
Pálfy Gyula, Hermán Dániel, Tischler Orsolya, Árendás Ákos Tuzson, Árendás Péter, Ferdinandy Bence, Szakács Dávid és Dukán András Ferenc beszélgetést folytatott a pályázatról, a tudományos biztos személyéről és ezek kapcsán felmerült kérdésekről.

18:33. Polai Dóra elhagyta a termet.
18:39. Polai Dóra visszatért az ülésre.

Szabó Judit sportbiztos kiküldte beszámolóját. A Küldöttgyűlésen nincsen jelen.
Polai Dóra elmondta, hogy a Cheerleaders lányok felléptek a BEAC-on.

Gansperger Gábor főszerkesztő kiküldte beszámolóját, melyet a helyszínen kiegészített. Elnézést kért, mert későn tudta meg, hogy neki is írnia kell beszámolót, ezért kissé összecsapott lett. Elmondta, hogy az infólistán kiküldött felhívásra 4 hallgató is jelezte, hogy szívesen részt venne az újság munkájában.
Dukán András Ferenc hozzászólt; Polai Dóra kérdezett a főszerkesztőtől.

Dudás Gábor informatikus beszámolóját kiküldte és kimentését kérte a Küldöttgyűlés alól.
Polai Dóra hozzászólásában jelezte, szeretné elérni, hogy az Északi Hallgató Irodában található fénymásoló scan-elését megoldaná valaki.Tóth Máté a technikai akadályról beszélt.
Hamow Kamirán Áron, Muray Edina, Polai Dóra, Radnai Tamás és Dukán András Ferenc hozzászólt a felmerült kérdésekhez.
További hozzászólás érkezett a pályázathoz Ivancsó Veronikától, Tóth Mátétól és Dukán András Ferenctől.

18:45. Fadel Nadin megérkezett az ülésre.

Ivancsó Veronika titkár kiküldte a beszámolóját, melyet nem kívánt kiegészíteni. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Kard Anna mentorkoordinátor kiküldte beszámolóját, melyet nem kívánt kiegészíteni.
Kard Anna válaszolt László Dávid kérdésére. Beszámolójához hozzászólás nem érkezett.

Sik Zsuzsanna Brigitta biológia szakterületi koordinátor kiküldte a beszámolóját. Kiegészítésként elmondta, hogy a biológus szakmai programok beindultak, emellett részt vett a Matematika Szakterületi Csoport ülésén. Ezek után három biológia szakos hallgató munkáját kiemelte. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Ferdinandy Bence fizika szakterületi koordinátor kiküldte beszámolóját. Elnézést kért, hogy beszámolóját kétszer küldte ki, de közben még javított rajta.
Ferdinandy Bence válaszolt László Dávid, Polai Dóra és Hermán Dániel kérdéseire.

Váry Zsolt földrajz- és földtudományi szakterületi koordinátor beszámolóját kiküldte. Több formai hibát vétett a beszámolóban, melyért elnézést kért. Jelezte, hogy 5 földtudós képviselő jelölt van, ezt elírta a beszámolóban. A beszámolóhoz kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Emődi Flóra kémia szakterületi koordinátor kiküldte beszámolóját, melyet nem kívánt kiegészíteni. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

László Dávid környezettudományi szakterületi koordinátor kiküldte beszámolóját. Elnézést kért, hogy késve küldte ki beszámolóját és megköszönte Árendás Péter segítségét. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Árendás Ákos Tuzson matematika szakterületi koordinátor elküldte beszámolóját. Elnézést kért a késésért és tudatta a Küldöttgyűlés tagjaival, hogy a Matematika Szakterületi Csoport levelezőlistájára már egy nappal korábban kiküldte a beszámolót.
Beszámolt arról, hogy a matematika szakterületen sok új képviselőjelölt van és sikerült a gólyákat bevonni a szakterület működésébe.
Árendás Ákos Tuzson válaszolt Ivancsó Veronika és Dukán András Ferenc kérdésére.
Tischler Orsolya hozzászólt a pályázat kiegészítéséhez.

19:02. Jánosi Attila megérkezett az ülésre.

Adorján Gábor, Pálfy Gyula és Varga Sándor az Ellenőrző Bizottság tagjai kiküldték beszámolójukat.
Adorján Gábor elmondta, hogy Alapszabály-módosító ülést tartottak. Köszöni Dukán András Ferenc és Ferdinandy Bence segítségét. A tegnapi Választmányra bevitték a módosító javaslatokat. Ezek után elnézést kér, hogy elírta Pálfy Gyula nevét a beszámolóban. Elmondta továbbá, hogy a tavaszi szünetben megtartott KÖB ülésen nem tudott az Ellenőrző Bizottság egyetlen tagja sem résztvenni, mert nem voltak a városban.
László Dávid hozzászólásában elmondta, reméli, hogy a következő Szakterületi Csoport ülésen az Ellenőrző Bizottság részt tud majd venni. Árendás Ákos Tuzson, Váry Zsolt és Ferdinandy Bence jelezték, mikor tartanak Szakterületi Csoport ülést

Pálfy Gyula a beszámoló kiegészítéseként elmondta, hogy az Alapszabály-módosító ülés első felén ő is részt vett. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Varga Sándor a beszámoló kiegészítéseként elmondta, hogy az Alapszabály-módosító ülésen ő is részt vett, illetve elkészült a tabló, amit kinyomtatott, az utómunkákat elvégezte, már csak laminálni kell és utána ki lesz téve.
Kopcsó Dániel hozzászólt a beszámolóhoz.

Ónodi Ferenc László az Alapítvány elnöke kiküldte az Alapítvány titkárával együttes beszámolóját. A Küldöttgyűlésen nincs jelen. A beszámolóhoz kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Fórizs Dorottya Csilla kollégiumi biztos kiküldte beszámolóját. Korábban jelezte, hogy késni fog a Küldöttgyűlésről. Beszámolójához kérdés, hozzászólás nem érkezett.

Dukán András Ferenc kérte, hogy az Ellenőrző Bizottság ismertesse a szavazás menetét. Majd hozzáfűzte, hogy 6 beszámoló, melyből 4 választmányi tagé késve érkezett ki.

Varga Sándor ismertette a szavazás módját és jelezte, mely tisztségviselők késtek a beszámolójuk kiküldésével. Elmondta, hogy a pecsét a papír hátoldalán található.

Dukán András Ferenc megkérte Ferdinandy Bencét, hogy a szünetben a projektort állítsa be.

Sándor Máté Csaba hozzászólt a szavazólapok kinézetéhez.

Dukán András Ferenc 19:17-kor szünetet rendelt el.
Dukán András Ferenc 19:37-kor újra megnyitotta az ülést.

Az Ellenőrző Bizottság mandátumellenőrzést tartott, amiből kiderült, hogy 29 szavazati jogú tag van jelen az ülésen, így Dukán András Ferenc bejelentette, hogy a Küldöttgyűlés határozatképes.

A beszámolókat a Küldöttgyűlés egy kivétellel elfogadta.
(igen, nem, tartózkodás, érvénytelen)

Elnök: 23,1,4,1
Gazdasági elnökhelyettes: 21,3,5,0
Szervező elnökhelyettes: 20,6,3,0
Szociális elnökhelyettes: 27,2,0,0
Tanulmányi elnökhelyettes: 29,0,0,0
Esélyegyenlőségi biztos: 22,3,4,0
Kollégiumi biztos: 26,3,0,0
Kommunikációs biztos: 17,5,7,0
Külügyi biztos: 27,0,2,0
Sportbiztos: 29,0,0,0
Tudományos biztos: 9,17,3,0
Főszerkesztő: 26,2,1,0
Informatikus: 20,4,5,0
Titkár: 28,0,1,0
Mentorkoordinátor: 21,4,4,0
Biológia szakterületi koordinátor: 22,4,2,1
Fizika szakterületi koordinátor: 29,0,0,0
Földrajz- és földtud. szakterületi koordinátor: 29,0,0
Kémia szakterületi koordinátor: 28,1,0,0
Környezettudományi szakterületi koordinátor: 22,3,4,0
Matematika szakterületi koordinátor: 21,4,3,1
Ellenőrző bizottság elnöke (Adorján Gábor): 24,3,2,0
Eb tag (Pálfy Gyula): 27,1,1,0
Eb tag (Varga Sándor): 27,1,1,0
Hallgatói Alapítvány elnök és titkár: 26,2,1,0

A Küldöttgyűlés határozatokat hozott beszámolók elfogadásáról:

35/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 23 igen, 1 nem, 4 tartózkodás és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta az elnök beszámolóját.

36/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 3 nem, 5 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az gazdasági elnökhelyettes beszámolóját.

37/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 20 igen, 6 nem, 3 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a szervező elnökhelyettes beszámolóját.

38/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 2 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a szociális elnökhelyettes beszámolóját.

39/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a tanulmányi elnökhelyettes beszámolóját.

40/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 3 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az esélyegyenlőségi biztos beszámolóját.

41/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 3 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kollégiumi biztos beszámolóját.

42/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 17 igen, 5 nem, 7 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kommunikációs biztos beszámolóját.

43/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 0 nem, 2 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a külügyi biztos beszámolóját.

44/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a sportbiztos beszámolóját.

45/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 9 igen, 17 nem, 3 tartózkodó szavazat mellett nem fogadta el a tudományos biztos beszámolóját.

46/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 2 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a főszerkesztő beszámolóját.

47/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 20 igen, 4 nem, 5 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az informatikus beszámolóját.

48/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 28 igen, 0 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a titkár beszámolóját.

49/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 4 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a mentorkoordinátor beszámolóját.

50/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 4 nem, 2 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta a biológia szakterületi koordinátor beszámolóját.

51/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a fizika szakterületi koordinátor beszámolóját.

52/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a földrajz- és földtudományi szakterületi koordinátor beszámolóját.

53/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 28 igen, 1 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kémia szakterületi koordinátor beszámolóját.

54/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 3 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a környezettudományi szakterületi koordinátor beszámolóját.

55/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 4 nem, 3 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta a matematika szakterületi koordinátor beszámolóját.

56/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen, 3 nem, 2 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság elnökének (Adorján Gábor) beszámolóját.

57/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 1 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság tagjának (Pálfy Gyula) beszámolóját.

58/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 1 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság tagjának (Varga Sándor) beszámolóját.

55/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 2 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a Hallgatói Alapítvány elnökének és titkárának együttes beszámolóját.

A Küldöttgyűlés a tudományos biztos, Juhász Krisztina beszámolója kivételével a beszámolókat elfogadta.
Dukán András Ferenc bejelentette, hogy Juhász Krisztinának a következő utáni Választmányon beszámolási kötelezettsége van és egy havi ösztöndíját megvonja az ELTE TTK HÖK.

Jánosi Attila kérdésére Dukán András Ferenc elmondta, hogy a tanulmányi elnökhelyettes, a sportbiztos, a fizika szakterületi koordinátor és a Földrajz és Földtudomány szakterületi koordinátor beszámolóit fogadta el a Küldöttgyűlés egyhangúlag.

2. Személyi kérdések (19:41)

Dukán András Ferenc kérdésére sem jelezte a Küldöttgyűlés egyetlen tagja sem, hogy tudna személyi kérdésről.

19:41. Árendás Ákos Tuzson elhagyta a termet.

3. Alapszabály módosítása (19:42)

Dukán András Ferenc hangosan ismertette az összes módosító javaslatot, melyet a Küldöttgyűlés tagjai kivetítve láthattak is, illetve korábban ki volt küldve a képviselői levelező listára.

Dukán András Ferenc kérte, hogy a formákon még módosíthasson. Jánosi Attila javasolta, hogy erről a napirendi pont végén hozzon határozatot a Küldöttgyűlés. Dukán András Ferenc egyetértett a javaslattal.

Ferdinandy Bence a Lágymányosi Eötvös Napokról kérdezett, melyre Dukán András Ferenc és Jánosi Attila válaszoltak.

Az Önkormányzat tagjairól szóló részhez Jánosi Attila javasolt egy módosítást. A módosításhoz Dukán András Ferenc, Radnai Tamás, Tóth Máté, Árendás Péter és Ferdinandy Bence hozzászóltak.

Fadel Nadin a szakterületi rendszerről, szakterületi csoportról kérdezett. A kérdésre Dukán András Ferenc válaszolt; Ferdinandy Bence hozzászólt.

Jánosi Attila a tisztségviselők és delegáltságokhoz szóló részbe tett javasolt. Tóth Máté kérdezett, Ferdinandy Bence és Dukán András Ferenc hozzászóltak.

A Küldöttgyűlés 28 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta, hogy az Alapszabályba kerüljön bele, hogy „Nem választható tisztségviselővé, illetve kari, egyetemi vagy hallgatói önkormányzati testület delegáltjává, aki ellen az Egyetem jogerős elmarasztaló fegyelmi határozatot hozott.”.

Kopcsó Dániel kérte a kivetítés nagyítását.

A Küldöttgyűlés 28 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta, hogy az Alapszabály szövegében ne legyen benne, hogy az elnök tisztsége alapján tagja az Oktatásszervezési és Hallgatói Ügyek Bizottságának.

20:06. Darvas Alexandra megérkezett az ülésre.

A tanulmányi elnökhelyettes és tanulmányi csoport kérdésköréről Jánosi Attila, Árendás Péter és Dukán András Ferenc folytatott vitát.

A Küldöttgyűlés 20 igen, 5 nem és 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen:
„A tanulmányi csoportot félévente legalább háromszor össze kell hívni. A csoport elé véleményezésre be kell terjeszteni az egyetemi vagy kari tanulmányi és vizsgaszabályzat módosításának tervezeteit, illetve szövegét; tájékoztatni kell őket a jellegzetes tanulmányi problémákról.”
helyett:
„A Tanulmányi Csoport elé javasolt véleményezésre beterjeszteni az egyetemi vagy kari tanulmányi szabályozások módosításának tervezeteit, emellett tájékoztatni kell a Tanulmányi Csoportot a jellegzetes tanulmányi problémákról.”

Jánosi Attila, Dukán András Ferenc és Ferdinandy Bence hozzászólt a Nyúz ösztöndíjaihoz.

A Küldöttgyűlés 27 igen, 0 nem és 2 tartózkodó szavazat mellett elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen:
„A főszerkesztő a lap színvonalas megjelenése érdekében szerkesztőséget szervez, amelynek tagjai - az elvégzett munka függvényében - havi rendszerességgel eseti ösztöndíjban részesülnek. Az ösztöndíjak felosztásáról a főszerkesztő javaslat alapján a Választmány dönt; ennek havi összege az egy főre jutó éves hallgatói normatíva 150%-a.”
helyett:
„A főszerkesztő a lap színvonalas megjelenése érdekében szerkesztőséget szervez, amelynek tagjai - az elvégzett munka függvényében - havi rendszerességgel eseti ösztöndíjban részesülnek.”

Berta Márton a mentorkoordinátor éves munkatervének elkészítésének indoklásáról kérdezett. Dukán András Ferenc és Jánosi Attila válaszolt a kérdésre.

20:21. Sik Zsuzsanna Brigitta távozott az ülésről.
20:24. Sik Zsuzsanna Brigitta visszatért az ülésre.

Pálfy Gyula, Varga Sándor, Sik Zsuzsanna Brigitta, Tóth Máté, Ferdinandy Bence és Dukán András Ferenc beszélgetést folytatott az Ellenőrző Bizottság tagságáról.

A Küldöttgyűlés 26 igen, 3 nem és 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen:
„A bizottság tagjai semmilyen egyéb tisztséget nem tölthetnek be az Önkormányzaton belül, nem lehetnek delegált tagjai a Választmánynak.”
helyett:
„Amennyiben az Ellenőrző Bizottság tagja a megválasztásakor a Választmány delegált tagja, vagy képviselői mandátummal rendelkezik, a megválasztástól számított három munkanapon belül köteles ezeket megszüntetni. Ellenkező esetben az ellenőrző bizottsági tagsága megszűnik.”

Szakterületi koordinátor feladataihoz Ferdinandy Bence, Jánosi Attila, Árendás Péter és Dukán András Ferenc hozzászóltak.

A Küldöttgyűlés 24 igen, 2 nem és 3 tartózkodó szavazat mellett elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen: bekerüljön az alábbi:
„A szakterületi csoporttal együtt segítik a mentorkoordinátort a saját szakos mentoraik toborzásánál, képzésénél, segítenek a szakos mentorprogramoknál felmerülő kérdésekben.”

Az Ellenőrző Bizottság mandátumellenőrzést kért. 28 szavazattal a Küldöttgyűlés határozatképes.

20:35. Gansperger Gábor elhagyta a termet.

Jánosi Attila, Tóth Máté, Ferdinandy Bence, Dukán András Ferenc, Szakács Dávid, Hermán Dániel, Berta Márton, Tischler Orsolya, Emődi Flóra, Pálfy Gyula, Radnai Tamás és Hamow Kamirán Áron vitát folytattak arról, hogy a delegáltak hogyan tájékoztassák a Küldöttgyűlést.

20:41. Diktafonváltás történt. (2 óra 37 perc hanganyag után.)

20:44. Szakács Dávid elhagyta a termet.
20:46. Szakács Dávid visszatért az ülésre.
20:57. Kard Anna távozott az ülésről.
21:01. Berta Márton elhagyta az ülést.
21:02. Kard Anna visszatért az ülésre.
21:09. Polai Dóra elhagyta a termet.
21:12. Jánosi Attila elhagyta a termet.
21:13. Faden Nadin elhagyta a termet.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen:
„A delegáltaknak kötelességük az adott testület ülésein rendszeresen megjelenni és az ülésekről az Önkormányzatot rendszeresen tájékoztatni.”
helyett:
„A delegáltaknak kötelességük az adott testület ülésein rendszeresen megjelenni, és az ülésekről a Küldöttgyűlést minden rendes Küldöttgyűlésen tájékoztatni.”

Dukán András Ferenc kérte, hogy az Ellenőrző Bizottság ismertesse, mi történik, ha nem lesz határozatképes a Küldöttgyűlés.

Szakács Dávid a delegáltak mandátumáról kérdezett. A kérdésre Dukán András Ferenc válaszolt.

Varga Sándor, az Ellenőrző Bizottság tagja, Dukán András Ferenc előző kérésére ismertette, hogy 1 héten belül Küldöttgyűlést kell összehívni, ha a Küldöttgyűlés elveszti határozatképességét. Tóth Máté kiegészítette azzal, hogy ebben az esetben a rendkívüli Küldöttgyűlésen nem tud majd az ELTE TTK HÖK Alapszabályt módosítani. Dukán András Ferenc ezek után arra kérte a megjelenteket, hogy lehetőleg minél kevesebben hagyják el a termet.

Tóth Máté és Varga Sándor hozzászólt ahhoz a kérdéshez, hogy a záró Küldöttgyűlést minden évben, legkorábban az őszi regisztrációs időszakban kell megtartani.

21:21. László Dávid távozott az ülésről.

A Küldöttgyűlés 23 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen: belekerüljön az alábbi:
„A záró Küldöttgyűlést minden évben, legkorábban az őszi regisztrációs időszakban kell megtartani.”

21:24 Jánosi Attila visszatért az ülésre.

Dukán András Ferenc az elnök mandátumának meghosszabbításáról és az ügyvivő elnök definiálásáról beszélt.

21:26. László Dávid visszatért az ülésre.

Ferdinandy Bence, Jánosi Attila, Tóth Máté, Dukán András Ferenc hozzászólt a tisztségviselők választásának kérdéséhez.

Dukán András Ferenc bejelentette, hogy lesz egy határozatok tára a HÖK honlapján, ahol lehet kommentárokat írni, illetve a jogalkotó szándéka látszani fog.

21:30. Pálfy Gyula elhagyta a termet.

Tóth Máté, Hermán Dániel, Ferdinandy Bence, Dukán András Ferenc, Árendás Péter és Jánosi Attila vitát folytattak a szavazások kimeneteleiről, mint például az egyszerű többségről, több fordulóról stb.

21:32. Pálfy Gyula visszatért az ülésre.
21:32. Lakatos Dóra elhagyta a termet.
21:34. Lakatos Dóra visszatért az ülésre.
21:35. Barát Viktor távozott az ülésről.

A Küldöttgyűlés 22 igen, 0 nem és 1 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta, hogy a kell szavak helyett a kötelező szavak szerepeljenek az alábbi esetekben, illetve a Küldöttgyűlés 22 igen, 0 nem és 1 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta, hogy az Alapszabály szövege módosuljon a következőképpen: bekerüljön az alábbi:
„Egy jelölt esetén a tisztségviselő választás legfeljebb három fordulóból áll. Az első fordulóban a tisztségviselő megválasztásához kétharmados többség kell. Amennyiben a tisztségviselő megválasztása sikertelen második fordulót kell tartani, ahol szintén kétharmados többség kell a megválasztásához. Amennyiben ez is sikertelen harmadik fordulót kell tartani, ahol egyszerű többséggel is megválasztható. A 35. § rendelkezéseit csak az első két forduló esetén kötelező alkalmazni.”
és
„Két jelölt esetén a tisztségviselő választás legfeljebb három fordulóból áll. Az első fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem éri el a kétharmados többséget második fordulót kell tartani. A második fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem éri el a kétharmados többséget, úgy harmadik fordulót kell tartani, ahol az egyszerű többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. A 35. § rendelkezéseit csak az első két forduló esetén kötelező alkalmazni.”

21:38. Hamow Kamirán Áron elhagyta a termet.
21:39. Hamow Kamirán Áron visszatért az ülésre.
21:40. Kopcsó Dániel elhagyta az ülést.
21:41. Kopcsó Dániel visszatért az ülésre.
21:42. Tóth Máté elhagyta az ülést.

Dukán András Ferenc és Jánosi Attila rövid beszélgetést folytatott arról, hogy egy poszt akár betöltetlen maradjon.

21:43. Tóth Máté visszatért az ülésre.

Jánosi Attila javasolta, hogy 3 szavazás legyen. Lakatos Dóra kérdezett.

A Küldöttgyűlés határozatot hozott:

56/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta azt a javaslatot, hogy a TTK HÖK elnöke a helyesírási és formai hibákat módosíthassa a Szenátus előtt.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy az Alapszabály 2. sorából, a dátumból kikerüljön egy 2-es számjegy.

A Küldöttgyűlés határozatot hozott az Alapszabály módosításáról:

57/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta az Alapszabály módosítására vonatkozó előterjesztést a fentebbi változtatásokkal.

Dukán András Ferenc kérésére az Ellenőrző Bizottság mandátumellenőrzést tartott. A Küldöttgyűlés 24 fővel határozatképes.

21:51. Dukán András Ferenc szünetet rendelt el.
22:20. Dukán András Ferenc megnyitotta az ülést.

22:21. Pálfy Gyula elhagyta az ülést.

Dukán András Ferenc elmondta, hogy a szünetben beszélt Kalina Gergellyel.

A Küldöttgyűlés határozatot hozott:

58/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 2 nem szavazat mellett elfogadta a javaslatot, miszerint a Küldöttgyűlés ügyrendjéről, a Választmány ügyrendjéről és a delegáltak választásáról a Küldöttgyűlés ne most szavazzon.

Tischler Orsolya kérdésére Ferdinandy Bence válaszolt.

4. Jutalomkeret pályázati kiírás (22:24)

Dukán András Ferenc ismertette a Küldöttgyűlésen megjelentekkel a pályázati kiírás lényegét, majd válaszolt Jánosi Attila kérdésére.

A Küldöttgyűlés 22 igen, 0 nem és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A pályázat célja: az ELTE TTK hallgatóiért végzett kiemelkedő tanulmányi, tudományos, kulturális, sport- és művészeti, illetve egyéb egyetemi tevékenység, amelyért a hallgató nem részesül ösztöndíjban elismerése.”
helyett:
„A pályázat célja: az ELTE TTK hallgatóiért végzett kiemelkedő tanulmányi, tudományos, kulturális, sport- és művészeti, illetve egyéb egyetemi tevékenység elismerése, amelyért a hallgató nem részesül ösztöndíjban.”

Lakatos Dóra kérdezett a megfogalmazással kapcsolatban. A kérdésre Dukán András Ferenc válaszolt.

A Küldöttgyűlés 23 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„Pályázaton támogatható: az ELTE minden az ELTE SzMSz II. kötet 116. és 572. §-ának megfelelő hallgató hallgatója.”
helyett:
„Pályázaton támogatható: az ELTE minden az ELTE SzMSz II. kötet 116. és 572. §-ának megfelelő hallgató.”

22:27. Pálfy Gyula visszatért az ülésre.

Lakatos Dóra, Jánosi Attila, Tischler Orsolya és Dukán András Ferenc a pályázat leadásáról folytattak vitát.

Jánosi Attila, Tischler Orsolya és Lakatos Dóra a megfogalmazásokról beszélgettek.

Dukán András Ferenc elmondta, a változtatás lényege, hogy az elektronikus leadás az íméles elküldés helyett a http://jutker.ttkhok.elte.hu-n keresztül fog történni, amely felület már rendelkezésre áll.

A Küldöttgyűlés 23 igen, 0 nem és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A papíros pályázatot a pályázat beadójának alá kell írnia.”
helyett:
„A papíros pályázatot a pályázónak és a pályázat leadójának alá kell írnia.”

Jánosi Attila javasolta, hogy ne csak az irodavezető vehesse át a jutalomkeret pályázatokat. Hamow Kamirán Áron és Dukán András Ferenc hozzászóltak a felmerült kérdéshez.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„Ennek megtörténtét és a leadás időpontját az irodavezető és a pályázat leadója az átvételi íven és a papíros pályázaton aláírásával igazolja.”
helyett:
„Ennek megtörténtét és a leadás időpontját a pályázat leadója és átvevője az átvételi íven és a papíros pályázaton aláírásával igazolja.”

Dukán András Ferenc bejelentette, hogy a kari fegyelmi eljárás természetesen kis k betűvel írandó, ez csak elgépelés, ezért erről szavazás nem lesz.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A papíros és az elektronikus pályázatnak is tartalmaznia kell:
 a pályázott tevékenység, rendezvény rövid, közérthető tartalmi beszámolóját
 a pályázat leadójának
[…]”
helyett:
„A papíros és az elektronikus pályázatnak is tartalmaznia kell:
 a pályázott tevékenység, rendezvény rövid, közérthető tartalmi beszámolóját
 a pályázó
[…]”
és
„A pályázat benyújtója nem szerepelhet a pályázatban, mint jutalomra felterjesztett, de saját tevékenységére jutalom adható, amennyiben az űrlapon feltünteti, hogy az adott tevékenység során milyen feladatokat látott el, és ez hogyan aránylik a többiek által ellátott feladatok nagyságához, vagy konkrét összeget is meghatározhat.”
helyett:
A pályázó nem szerepelhet a pályázatban, mint jutalomra felterjesztett, de saját tevékenységére jutalom adható, amennyiben az űrlapon feltünteti, hogy az adott tevékenység során milyen feladatokat látott el, és ez hogyan aránylik a többiek által ellátott feladatok nagyságához, vagy konkrét összeget is meghatározhat.

Jánosi Attila módosító javaslatot tett, melyhez Tischler Orsolya, Dukán András Ferenc és Kopcsó Dániel hozzászóltak. Ezek után Tischler Orsolya fogalmazott meg módosító javaslatot.

22:39. Horváth Anikó elhagyta az ülést.
22:40. Muray Edina távozott az ülésről.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A bírálás során az egy pályázatra adható jutalom javasolt elosztását és mértékét a Választmány módosíthatja, vagy e célra a pályázónak átgondolásra és újra beadásra visszaküldheti.”
helyett:
„A bírálás során az egy pályázatra adható jutalom javasolt elosztását és mértékét a Választmány módosíthatja, vagy e célra a pályázatot a pályázónak átdolgozásra és újra beadásra visszaküldheti.”

László Dávid, Jánosi Attila, Ferdinandy Bence és Dukán András Ferenc arról folytattak beszélgetést, hogy a Hallgatói Önkormányzat visszaküldje vagy visszaküldhesse a formailag hibás pályázatokat.

A Küldöttgyűlés 2 igen, 18 nem, 3 tartózkodás és 1 érvénytelen szavazat mellett nem fogadta el, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„Formailag hibás, illetve hiányos pályázatokat a Hallgatói Önkormányzat a pályázónak javításra visszaküldi.”
helyett:
„Formailag hibás, illetve hiányos pályázatokat a Hallgatói Önkormányzat a pályázónak javításra visszaküldheti.”

Dukán András Ferenc módosító javaslatot tett.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„Az elektronikus leadás a jutker.ttkhok.elte.hu honlapon történik.”
helyett:
„Az elektronikus beadás a http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon történik.”

László Dávid elmondta, hogy a pályázatokból ki lehet húzni hallgatót, de kérdés, hogy új hallgatót lehet-e bevenni a pályázatba.
Dukán András Ferenc, Pálfy Gyula, László Dávid és Tóth Máté beszélgetést folytattak a felmerült kérdésről.

A Küldöttgyűlés 24 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A bírálás során az egy pályázatra adható jutalom javasolt elosztását és mértékét a Választmány módosíthatja, vagy e célra a pályázatot a pályázónak átdolgozásra és újra beadásra visszaküldheti.”
helyett:
„A bírálás során az egy pályázatra adható jutalom javasolt elosztását és mértékét a Választmány módosíthatja, vagy a pályázatot a pályázónak átdolgozásra és újra beadásra visszaküldheti.”

Jánosi Attila javasolta, hogy a jutalomkeret pályázat űrlapja a ttkhok.elte.hu-n is szerepeljen. Tóth Máté, Tischler Orsolya és Radnai Tamás hozzászóltak a felmerült kérdéshez.

A Küldöttgyűlés 21 igen, 2 nem és 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta, hogy a Jutalomkeret pályázati kiírás előterjesztésének szövege módosuljon a következőképpen:
„A pályázat csak az erre kialakított űrlapon adható le, amely elérhető az Önkormányzat honlapján illetve az Északi Hallgatói Irodában.”
helyett:
„A pályázat csak az erre kialakított űrlapon adható le, amely elérhető a Önkormányzat http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon illetve az Északi Hallgatói Irodában.”

A Küldöttgyűlés határozatot hozott a Jutalomkeret pályázati kiírásról:

59/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta az új Jutalomkeret pályázati kiírást amellett, hogy így a korábbi kiírás érvényét veszíti.

Tóth Máté egyetértett Radnai Tamás korábbi megjegyzésével, mely az egységes designról és arról szólt, hogy az űrlapok egy helyen legyenek elérhetők.

5. Elnöki tájékoztató (22:56)
a, Gólyatáborok (22:56)

Dukán András Ferenc Matisz Gabriellával, Kalina Gergellyel, Rónay Zoltán főtitkárral is beszélt a Gólyatáborok szervezésének lehetőségéről. Dukán András Ferenc elmondta, hogy írásbeli állásfoglalás még nincsen. Tudatta a Küldöttgyűléssel, hogy gazdasági szempontból úgy tűnik rendben van a Gólyatáborok kérdése, ám a jogi lehetőségek korlátoltak. Az ELTE-nek brand léterhozásával van lehetősége csak a Gólyatábor szervezésének támogatás nélküli átadására, jelenlegi információi szerint.

Dukán András Ferenc kérte, hogy aki szeretne Gólyatábort szervezni, az konzultáljon vele, mert neki nem lesz ideje minden részletnek utánajárni, mint például az ELTE névhasználatnak stb.

Jánosi Attila a szervezet létrehozásának átfutási idejéről és a megoldásokról kérdezett, melyre Dukán András Ferenc válaszolt.

Ferdinandy Bence az ELTE névhasználatról folytatott Dukán András Ferenccel beszélgetést.

Dukán András Ferenc Tóth Máté kérdésére elmondta, hogy közbeszerzéssel ki lehet adni a gólyatáborok szervezését.

Emődi Flóra kérdezett, melyre Dukán András Ferenc válaszolt.

Tóth Máté a gólyatáborok fontosságát emelte ki.

László Dávid közbeszerzésekről, közbeszerző cégekről, gólyatáborokba való beleszólásukról beszélt.

Jánosi Attila az ELTE névhasználatról, illetve a fizikus és a Bódvarákó Gólyatáborok szervezésének lehetőségéről, Ferdinandy Bence a főtitkári állásfoglalásról, Tóth Máté az egyéb lehetőségekről kérdezett. Dukán András Ferenc válaszolt a kérdésekre.

23:14. Hamow Kamirán Áron távozott az ülésről.
23:15. Hamow Kamirán Áron visszatért az ülésre.

Ferdinandy Bence, Jánosi Attila és Dukán András Ferenc a gólyák email címéről folytatott beszélgetést.

Hamow Kamirán Áron a hagyományokról beszélt, melyhez Dukán András Ferenc hozzászólt.

Jánosi Attila a pénzügyi dolgokról és a jogszabályokról beszélt. Hamow Kamirán Áron reflektált. Tóth Máté, Tischler Orsolya és Dukán András Ferenc hozzászólt.

Varga Sándor szimpátiaszavazást kért arról, hogy ha nem lehet 4 Gólyatábort szervezni, akkor hivatalos Gólyatábor nélkül maradjon-e a TTK vagy legyen-e egy nagy Gólyatábor.

A Küldöttgyűlés 22 szavazattal 2 ellenében a mellé a gondolat mellé állt, hogy mindenképpen legyen hivatalos TTK-s gólyatábor minden gólyának.

b, Irat- és leltári tárgyak használata és kezelése (23:34)

Dukán András Ferenc röviden összefoglalta a tudnivalókat. Beszélt az ELTE TTK HÖK pecsétjeiről és a pecsételési jogokról. Elmondta, hogy csak olyan papíron szerepelhet pecsét, ami fejléces vagy hivatalosan jött, mivel szigorú számadású körbélyegzőkről van szó. Felhívta a figyelmet arra, hogy a pecséteket tároló széfnek a kódját csak a pecséthasználók és az irodavezetők tudhatják. A gazdaságis széfkódot pedig csak a gazdasági elnökhelyettes és elnök ismerheti.

23:34 Szakács Dávid távozott az ülésről.
23:36. Szakács Dávid visszatért az ülésre.

Dukán András Ferenc elmondta, hogy fejléces papírt minden tisztségviselő használhat.

Dukán András Ferenc a leltári tárgyakról beszélt. Elmondta, hogy a gazdasági elnökhelyettesnek kell jelezni, ha valaki valamit el akar vinni. Ez után egy füzetben fel kell vezetni, hogy ki, mit, mikor vitt el és hoz vissza. Ez után lehet csak elvinni a kért eszközt. Kérte, hogy lehetőleg kiviteli engedélyek is készüljenek, de az aláírással is felelősséget vállalt az illető, aki kölcsönkérte a kérdéses tárgyat.

Dukán András Ferenc ezek után az iktatásról beszélt. Elmondta, hogy minden fejléces papírt kötelező leiktatni.
Elsősorban Ivancsó Veronika, a titkár iktat, de az elnöknek és a gazdasági elnökhelyettesnek is van joga iktatni. Ivancsó Veronika bárhol tud iktatni, ha nála van a laptopja vagy a Hallgatói irodában van és van internet-hozzáférése, így nem lesz sokkal több idő egy iktatószámot megkapni, mint a korábbi rendszerrel.
Ha hivatalos levél érkezik be, érkeztetni kell, ha lehetséges, akkor az adott napon, mert nem lehet visszadátumozni és a visszakeresést megnehezíti, ha sokkal később lesz leiktatva egy dokumentum, mint mikor beérkezett.
Emellett, akárkinek, ha hivatalos dolga van, lehet rá kérni iktatószámot. Például kollégiumi igazolás, ösztöndíj igazolás, önkormányzatnak igazolás stb.

Dukán András Ferenc felhívta a figyelmet arra, hogy a pecsétes igazolásoknál pecsét és aláírás is kell.

Végül elmondta, hogy nem hosszabbította meg sokkal az iktatószám kiadásának folyamatát az új rendszer, amit egyébként kötelező használni az ELTE-n, de még nem állt át rá minden szervezeti egység.

c, levelező listák helyzete (23:45)

Dukán András Ferenc a levelezőlistákról beszélt. Elmondta, hogy a [TTK-Info] levelező listán a fontos, minden hallgatót érintő dolgok mennek ki, míg a [LOL_Hirlevel] levelező listára az általános (kommunikációs és PR) biztos által megszűrt információk kerülnek ki.
Dukán András Ferenc elmondta, hogy van egy LOL rendezvényportál. Muray Edina általános (kommunikációs és PR) biztos szelektálja, hogy mi kerüljön ki rá, de a kérdéses dolgokról kikérheti az elnök véleményét, aki szükség esetén megkérdezi Választmányi tagokat, hogy véleményezzék és 24 órán belül eldönti a véleményük alapján, hogy kikerülhet-e az információ.
Dukán András Ferenc ismertette az email címet, ahova lehet küldeni a híreket Muray Edinának (hirek@ttkhok.elte.hu). Kérte, hogy a szakterületi koordinátorok, ha minden szakterület levelező listájára ki akarnak valamit küldeni, azt is Muray Edinának küldjék el szombat vagy legkésőbb vasárnapig.

Dukán András Ferenc bejelentette, hogy a pontos koncepció viszont még nem született meg, hogy milyen hír, melyik levelező listára menjen ki. Ennek megalkotására felkérte a legutóbbi Választmányon a szakterületi koordinátorokat és Muray Edinát.

6. Bejelentések (23:48)

Dukán András Ferenc megkérte Fórizs Dorottya Csillát, számoljon be a KollHÖK ülésről. Fórizs Dorottya Csilla elmondta, hogy a KCSSK kollégiumi díjáról döntöttek, mely 15.000 forint lesz havonta. Seifert Tibor igazgató úr beterjesztését, miszerint az a kollégista, akikért nem kap a kollégiumi normatívát (pl. túlfutó vagy költségtérítéses hallgató) 6.000 forinttal többet fizessen, nem szavazták meg.
Dukán András Ferenc elmondta, hogy 7 pont jár az államilag támogatott képzésben tanulóknak.
Dukán András Ferenc, László Dávid, Sándor Máté Csaba, Jánosi Attila, Fórizs Dorottya Csilla és Tischler Orsolya beszélgetést folytatott a kollégiumi férőhelyekről, statisztikákról és a kollégiummal kapcsolatos egyéb kérdésekről.
Fórizs Dorottya Csilla bejelentette, hogy jövő héten eldől a kollégiumi felvételi ponthatár, ami nem valószínű, hogy 35 pont fölé menne. Megjegyezte, hogy tavaly 37 pont volt a határ.
Dukán András Ferenc megköszönte Fórizs Dorottya Csillának, hogy eljött a KollHÖK Küldöttgyűlés után az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlésére is.

Hamow Kamirán Áron elnézést kért a hirtelen felindulása miatt.

Jánosi Attila kérte az Ellenőrző Bizottságot, hogy máskor hatékonyabban számolják a szavazatokat, mert az elnöknek és a titkárnak nehézséget okoztak. Varga Sándor és Pálfy Gyula reflektált. Szakács Dávid, Kopcsó Dániel és Jánosi Attila hozzászólt a témához.

László Dávid megdicsérte a környezettanos képviselőket, hogy 1 fő kivétellel jelen vannak a Küldöttgyűlésen.

Dukán András Ferenc bejelentette, hogy a következő Küldöttgyűlés két hét múlva csütörtökön 18 órától lesz.

Dukán András Ferenc 00:06-kor bezárta az ülést.

Határozatok:
35/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 23 igen, 1 nem, 4 tartózkodás és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta az elnök beszámolóját.

36/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 3 nem, 5 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az gazdasági elnökhelyettes beszámolóját.

37/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 20 igen, 6 nem, 3 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a szervező elnökhelyettes beszámolóját.

38/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 2 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a szociális elnökhelyettes beszámolóját.

39/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a tanulmányi elnökhelyettes beszámolóját.

40/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 3 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az esélyegyenlőségi biztos beszámolóját.

41/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 3 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kollégiumi biztos beszámolóját.

42/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 17 igen, 5 nem, 7 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kommunikációs biztos beszámolóját.

43/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 0 nem, 2 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a külügyi biztos beszámolóját.

44/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a sportbiztos beszámolóját.

45/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 9 igen, 17 nem, 3 tartózkodó szavazat mellett nem fogadta el a tudományos biztos beszámolóját.

46/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 2 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a főszerkesztő beszámolóját.

47/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 20 igen, 4 nem, 5 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az informatikus beszámolóját.

48/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 28 igen, 0 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a titkár beszámolóját.

49/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 4 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a mentorkoordinátor beszámolóját.

50/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 4 nem, 2 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta a biológia szakterületi koordinátor beszámolóját.

51/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a fizika szakterületi koordinátor beszámolóját.

52/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 29 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta a Földrajz- és földtudományi szakterületi koordinátor beszámolóját.

53/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 28 igen, 1 nem, 0 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a kémia szakterületi koordinátor beszámolóját.

54/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 22 igen, 3 nem, 4 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a környezettudományi szakterületi koordinátor beszámolóját.

55/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 4 nem, 3 tartózkodó és 1 érvénytelen szavazat mellett elfogadta a matematika szakterületi koordinátor beszámolóját.

56/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen, 3 nem, 2 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság elnökének (Adorján Gábor) beszámolóját.

57/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 1 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság tagjának (Pálfy Gyula) beszámolóját.

58/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 27 igen, 1 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta az Ellenőrző bizottság tagjának (Varga Sándor) beszámolóját.

55/2011 (V. 3.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 26 igen, 2 nem, 1 tartózkodó szavazat mellett elfogadta a Hallgatói Alapítvány elnökének és titkárának együttes beszámolóját.

56/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta azt a javaslatot, hogy a TTK HÖK elnöke a helyesírási és formai hibákat módosíthassa a Szenátus előtt.

57/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta az Alapszabály módosítására vonatkozó előterjesztést a fentebbi változtatásokkal.

58/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 21 igen, 2 nem szavazat mellett elfogadta a javaslatot, miszerint a Küldöttgyűlés ügyrendjéről, a Választmány ügyrendjéről és a delegáltak választásáról a Küldöttgyűlés ne most szavazzon.

59/2011 (V. 2.) számú küldöttgyűlési határozat: Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése 24 igen szavazattal, egyhangúlag elfogadta az új Jutalomkeret pályázati kiírást amellett, hogy így a korábbi kiírás érvényét veszíti.

A jegyzőkönyvet hitelesítette:

Ivancsó Veronika Dukán András Ferenc
Titkár Elnök
ELTE TTK HÖK ELTE TTK HÖK

1. számú melléklet: a Küldöttgyűlés elfogadott, módosított Alapszabály
ELTE TTK Hallgatói Önkormányzat Alapszabálya
Utolsó módosítás: 2011. május 3.
Általános rendelkezések
1. §
Az Önkormányzat neve: Eötvös Loránd Tudományegyetem (a továbbiakban: Egyetem) Természettudományi Kar (a továbbiakban: Kar) Hallgatói Önkormányzat (a továbbiakban: Önkormányzat), rövidítése: ELTE TTK HÖK, székhelye: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A. Az Önkormányzat nemzetközi neve: Student Union of the Eötvös Loránd University Faculty of Science.
2. §
Az Önkormányzat a Kar hallgatóinak érdekképviseletét és érdekvédelmét látja el, gyakorolja a Magyar Köztársaság törvényeiben és jogszabályaiban, valamint az Egyetem és a Kar szabályzataiban a kari hallgatói önkormányzatra ruházott döntési, javaslattételi, véleményező és ellenőrző jogköröket, az ELTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (a továbbiakban: EHÖK) munkájába bekapcsolódva az egyetemi szintű hallgatói ügyekben képviseli a Kar hallgatóit, ezen kívül az Önkormányzat céljaival összeegyeztethető egyéb tevékenységeket folytat.

3. §
Az Önkormányzat céljai:
(a) ellátni a Kar hallgatóinak érdekképviseletét valamennyi, a hallgatókat érintő kérdésben, és minden illetékes kari, egyetemi és országos testületben,
(b) támogatni a Kar hallgatóinak szakmai és egyéb közösségi tevékenységét,
(c) javítani a hallgatók testedzésének, mint a szellemi tevékenységek egészséges kiegészítésének feltételeit és bővíteni az ezzel kapcsolatos lehetőségeket,
(d) folyamatosan tájékoztatni a Kar hallgatóit és oktatóit az Önkormányzat tevékenységéről, a Kar életével kapcsolatos kérdésekről, informálni pályázatokról, ösztöndíj- és álláslehetőségekről,
(e) megteremteni működése gazdasági hátterét, törekedve ezáltal saját anyagi függetlenségére,
(f) lehetőséget teremteni és segíteni a Kar hallgatóinak színvonalas külföldi ösztöndíjas képzését,
(g) együttműködni hazai és nemzetközi hallgatói szervezetekkel.
4. §
Az Önkormányzat az előző pontban meghatározott célok megvalósítása érdekében a következő feladatokat végzi:
(a) megszervezi a hallgatói képviselők választását, és munkájukhoz biztosítja a szükséges infrastrukturális hátteret,
(b) segíti a hallgatókat az egyetemi ügyintézésben, a hallgatók részére kedvezményes szolgáltatásokat nyújt,
(c) állandó és időszakos pályázatokat ír ki a hallgatók támogatására,
(d) lehetőséget teremt a Kar hallgatóinak szakmai területükön túlmutató közéleti, közgazdasági, jogi és más ismeretek megszerzésére és gyakorlására,
(e) segíti a Kar hallgatóit az egyetemi sporttal kapcsolatos problémáik megoldásában,
(f) az Egyetem szellemiségével összeegyeztethető vállalkozásokat folytat,
(g) összegyűjti és rendszerezi a belföldi áthallgatási lehetőségekkel és külföldi ösztöndíjakkal kapcsolatos információkat, és segíti a hallgatókat a lehetőségek minél jobb kihasználásában,
(h) folyamatos és szervezett kapcsolatot tart más hallgatói szervezetekkel,
(i) a Kar hallgatói számára rendezvényeket szervez, különös tekintettel a Kar elsős hallgatói számára szervezett gólyatábor(ok)ra, gólyabálra és a Lágymányosi Eötvös Napokra.

5. §
Az Alapszabályban használt és azzal összefüggő fogalmakra vonatkozó értelmező rendelkezések:
1. Alapszabály: Az ELTE TTK Hallgatói Önkormányzat Alapszabálya
2. Alapítvány: Az ELTE TTK Hallgatói Alapítvány
3. Felügyelő Bizottság: Az Alapítvány Felügyelő Bizottsága
4. Küldöttgyűlés: Az ELTE TTK Hallgatói Önkormányzat Küldöttgyűlése
5. Kuratórium: Az Alapítvány Kuratóriuma
6. megfigyelési jog: Egy személy megfigyelési joggal vesz részt az ülésen, akkor azokat a jogokat sem gyakorolhatja, amelyek a tanácskozási jogú tagokat megilletik. Ha egy ülés nyilvános, azok, akiket az Alapszabály vagy a bizottság határozata nem ruház fel legalább tanácskozási joggal, az ülésen megfigyelési joggal vesznek részt.
7. az Önkormányzat tagjai: Az Önkormányzat tagja minden olyan az ELTE TTK-n alap- vagy mesterszakon, doktori képzésben, minor szakirányon, tanári modulon vagy egyéb hallgatói jogviszonnyal járó képzésen tanuló hallgató, akinek alapkara az ELTE TTK és hallgatói jogviszonya van.
8. szavazati arányok:
Egyszerű többség: a leadott szavazatok több, mint fele egyetértő.
Kétharmados többség: a leadott szavazatok több, mint kétharmada egyetértő.
Szótöbbség: a támogató szavazatok aránya nagyobb, mint az ellenzőké.
9. szavazati jog: Ha egy személy szavazati joggal vesz részt az ülésen, akkor javasolhatja az ülésen napirendi pont megtárgyalását, hozzászólhat a napirendi pontokhoz és szavazhat valamennyi kérdésben.
10. tanácskozási jog: Ha egy személy tanácskozási joggal vesz részt az ülésen, akkor javasolhatja az ülésen napirendi pont megtárgyalását, hozzászólhat a napirendi pontokhoz, de nem gyakorolhatja azokat a további jogokat, amelyek a szavazati jogú tagokat illetik meg.
11. tisztségviselők: Az önkormányzat tisztségviselői az elnök, az elnökhelyettesek, a biztosok, a szakterületi koordinátorok, és az Ellenőrző Bizottság tagjai.
12. Választmány: Az ELTE TTK Hallgatói Önkormányzat Választmánya.
Az önkormányzat szervezeti felépítése
6. § A Küldöttgyűlés
(1) Az Önkormányzat legfelsőbb döntéshozó szerve a Küldöttgyűlés; valamennyi, az Önkormányzatot érintő kérdésben döntést hozhat, valamennyi, alacsonyabb szintű bizottság, illetve tisztségviselő által hozott döntést megváltoztathat.
(2) A Küldöttgyűlés döntési jogosultságait határozattal átruházhatja.
(3) Azokban az esetekben, amikor a Küldöttgyűlés kizárólagos döntési jogosultsággal rendelkezik, a Küldöttgyűlés a döntési jogosultságot nem ruházhatja át. A Küldöttgyűlés kizárólagos döntési jogkörrel dönt:
(a) Az elnök, az elnökhelyettesek és az Ellenőrző Bizottság tagjainak megválasztásról;
(b) Az Alapítvány elnökének, titkárának és kuratóriumi tagjainak megválasztásáról
(c) a tisztségviselők felmentéséről;
(d) a Választmány tagjairól;
(e) az Alapszabály elfogadásáról és módosításáról;
(f) az Önkormányzat költségvetésének elfogadásáról;
(g) más szervezetekkel való egyesülésről;
(h) az Önkormányzat feloszlatásáról;
(i) a Küldöttgyűlés ügyrendjéről;
(j) a Választmány ügyrendjéről.
(4) A Küldöttgyűlés szavazati joggal rendelkező tagjai az Önkormányzat választott képviselői. A szavazati jog nem ruházható át. A választások rendjéről az Alapszabály rendelkezik.
(5) A Küldöttgyűlés szavazati jogú tagjainak joguk van tájékoztatást kérni a tisztségviselőktől a tevékenységi körükbe tartozó kérdésekről. A küldöttgyűlési képviselők tanácskozási joggal vehetnek részt a Választmány ülésein.

7. § A Választmány
(1) Az Önkormányzat két Küldöttgyűlés közötti fő döntéshozó szerve a Választmány. Amennyiben az Alapszabály vagy küldöttgyűlési határozat másképp nem rendelkezik, valamennyi, az Önkormányzat életét érintő kérdésben döntést hozhat.
(2) A Választmány szavazati jogú tagjai az elnök, az elnökhelyettesek, valamint a Küldöttgyűlés által szakterületenként választott további tagok. A választmányi tagok száma legalább nyolc, legfeljebb tizenegy fő. A Választmány tagjai az Önkormányzat tagjai közül kerülnek ki.
(3) A Választmány állandó meghívottjai a tisztségviselők, amennyiben nem szavazati jogú tagok.
8. § A szakterületi csoportok
(1) A könnyebb és áttekinthetőbb munkavégzés érdekében a képviselők munkájukat szakterületi csoportokban – biológia, fizika, földrajz- és földtudományi, környezettudományi, kémia, matematika – végzik.
(2) Bármelyik képviselő bármelyik - akár több - szakterületi csoportban dolgozhat; ehhez a képviselő megválasztásával alanyi jogot szerzett magának. Ezt a szándékát írásban jeleznie kell a megfelelő szakterület szakterületi koordinátorának. Ha a képviselő abban a szakterületi csoportban kíván dolgozni, amelyik választási csoportban bekerült, akkor erről nem kell nyilatkoznia. Amennyiben nem kíván tovább az adott szakterületi csoportban dolgozni, ezt szintén köteles írásban – haladéktalanul – jelezni.
(3) A szakterületi csoportok nem minősülnek döntéshozó testületnek, nem hozhatnak kötelező érvényű döntéseket; ugyanakkor tagjai kötelesek az Önkormányzat döntéshozó testületei által hozott határozatokat betartani.
9. § A mentorrendszer
(1) A mentorrendszer feladata, hogy segítse az elsős alapszakos hallgatók beilleszkedését az egyetemre.
(2) A mentorrendszer tagjai a mentorok, akikhez egy meghatározott alapszakos hallgatói csoport tartozik. A mentor segíti csoportjának tanulmányi ügyintézését, tájékoztatja őket az egyetemmel kapcsolatos aktuális eseményekről. A mentorrendszert a mentorkoordinátor irányítja, aki az Önkormányzat választott tisztségviselője.
(3) A mentorrendszer egy minden tavaszi félévben megalkotott tervezet alapján működik. A tervezetet a mentorkoordinátor a mentorok és az Önkormányzat segítségével dolgozza ki, és a Küldöttgyűlés hagyja jóvá.
Az Önkormányzat tisztségviselői
10. § A tisztségviselők
(1) Az Önkormányzat bizonyos körülhatárolt feladatok elvégzésére, a napi ügyvitellel kapcsolatos döntések meghozatalára tisztségviselőket nevez ki.
(2) A tisztségviselők, beszámolási kötelezettséggel tartoznak a Választmánynak és a Küldöttgyűlésnek, valamint az Alapítvány elnöke és titkára együttes beszámolási kötelezettséggel tartozik a Választmánynak és a Küldöttgyűlésnek.
(3) A tisztségviselők, az Alapítvány elnöke, titkára tanácskozási jogú tagjai a Választmánynak és Küldöttgyűlésnek, ha nem tagjai az Önkormányzatnak.
(4) A tisztségviselő munkáját szükség esetén egy bizottság is segítheti, amely segíti a tisztségviselőt a döntések meghozatalában, a döntés-előkészítésben. Ezekről a bizottságokról az Alapszabály tisztségviselőkről szóló részében kell rendelkezni.
(5) A tisztségviselők kötelesek a feladatkörük elvégzéséhez szükséges szabályzatokat, jogszabályokat ismerni és figyelemmel kísérni, azok változásairól az önkormányzatot tájékoztatni.
(6) A tisztségviselők munkájukért állandó ösztöndíjban részesülnek.
(7) Egy személy csak egy tisztségviselői posztot tölthet be.
(8) Nem választható tisztségviselővé, illetve kari, egyetemi vagy hallgatói önkormányzati testület delegáltjává, aki ellen az Egyetem jogerős elmarasztaló fegyelmi határozatot hozott.
11. § Az elnök

(1) Az Önkormányzat működését az elnök irányítja, akit az Önkormányzat tagjai közül a Küldöttgyűlés választ.
(2) Feladata különösen:
(a) a Küldöttgyűlés és a Választmány munkájának koordinálása;
(b) a kari hallgatói érdekképviselet irányítása;
(c) az Önkormányzat képviselete kari, egyetemi és országos fórumokon, rendezvényeken.
(3) Utalványozási jogköre van az egyetem 286-os utalványkódjának TTK HÖK-höz tartozó körzetszámáról.
(4) Tisztsége alapján tagja:
(a) a Szenátusnak,
(b) a Kari Tanácsnak,
(c) a Dékáni Tanácsnak,
(d) az EHÖK Küldöttgyűlésének,
(e) az EHÖK Elnökségének,
(f) a Kari Hallgatói Fegyelmi Testületnek
(g) a Kar Költségvetési Bizottságának,
(h) a kari Jegyzetbizottságnak.
(5) Az elnök tisztsége alapján a Tétékás Nyúz felelős kiadója.
12. § Az elnökhelyettesek
(1) Az Elnök munkáját az elnökhelyettesek segítik. Az elnökhelyettesek részt vesznek az Önkormányzat irányításában, a döntéshozatalban, az önkormányzati képviselet koordinálásában.
(2) Az elnökhelyetteseket az Önkormányzat tagjai közül a Küldöttgyűlés választja.
13. § Gazdasági elnökhelyettes
(1) A gazdasági elnökhelyettes feladata az Önkormányzat gazdasági- és pénzügyeinek intézése, a költségvetés tervezetének elkészítése és felügyelete, a költségvetés analitikus nyilvántartásának vezetése. Továbbá a gazdasági elnökhelyettes feladata az Önkormányzat leltározási feladatainak elvégzése.
(2) A gazdasági elnökhelyettes rendszeresen tájékoztatja a Választmány tagjait a költségvetés aktuális egyenlegéről.
(3) Tisztsége alapján tagja
(a) az EHÖK Küldöttgyűlésének,
(b) az EHÖK Gazdasági Bizottságának.
14. § Szervező elnökhelyettes
(1) A szervező elnökhelyettes koordinálja az Önkormányzat rendezvényeinek megszervezését, külső rendezvényeken való részvételét.
(2) A szervező elnökhelyettes a várható programokról folyamatosan tájékoztatja a Választmányt; a konkrét programok szervezése előtt részletes költségvetést és programtervet készít, amelynek megvalósulását a Választmány támogató határozata mellett felügyeli.
(3) A szervező elnökhelyettes munkáját a Szervező Csoport segíti.
(4) A Szervező Csoport részt vesz a rendezvények megszervezésében, az előzetes programtervek kidolgozásában és a rendezvények lebonyolításában.
15. § Szociális elnökhelyettes
(1) A szociális elnökhelyettes felelős a juttatásokkal kapcsolatos érdekképviseleti munka koordinálásáért. Segíti a hallgatókat a területén felvetődő problémáik megoldásában, folyamatosan tájékoztatja őket a vonatkozó szabályok változásáról, a különböző ösztöndíj lehetőségekről, térítési kötelezettségekről.
(2) Tisztsége alapján tagja:
(a) a Kari Tanácsnak,
(b) a Kari Ösztöndíjbizottságnak, melynek elnöki teendőit is ellátja,
(c) az EHÖK Küldöttgyűlésének,
(d) az EHÖK Szociális és Ösztöndíjbizottságának,
(e) az Egyetemi Hallgatói Szociális és Ösztöndíjbizottságnak.
16. § Tanulmányi elnökhelyettes
(1) A tanulmányi elnökhelyettes felelős a tanulmányi és a térítési ügyekkel kapcsolatos érdekképviseleti munka koordinálásáért. Segíti a hallgatókat tanulmányi problémáik megoldásában, folyamatosan tájékoztatja őket a tanulmányokkal kapcsolatos szabályok változásáról.
(2) Tisztsége alapján tagja:
(a) a Kari Tanácsnak,
(b) a kari Tanulmányi és Oktatási Bizottságnak,
(c) a kari Kreditátviteli Bizottságnak,
(d) a kari Jegyzetbizottságnak,
(e) a Kari Hallgatói Fegyelmi Testületnek,
(f) az EHÖK Küldöttgyűlésének,
(g) az EHÖK Tanulmányi Bizottságának.
(3) A tanulmányi elnökhelyettes munkáját a Tanulmányi Csoport segíti.
(4) A Tanulmányi Csoport elé javasolt véleményezésre beterjeszteni az egyetemi vagy kari tanulmányi szabályozások módosításának tervezeteit, emellett tájékoztatni kell a Tanulmányi Csoportot a jellegzetes tanulmányi problémákról.
17. § A biztosok
(1) Az Önkormányzat bizonyos feladatkörök szakmai koordinálására, végrehajtására biztosokat nevez ki.
(2) A biztosokat a Küldöttgyűlés vagy a Választmány választja.
(3) A biztosok tanácskozási jogú tagjai a Választmánynak, ha nem delegáltak, illetve a Küldöttgyűlésnek, ha nem képviselők.
(4) Az Önkormányzat biztosai: főszerkesztő, informatikus, kollégiumi biztos, titkár, külügyi biztos, sportbiztos, mentorkoordinátor, esélyegyenlőségi biztos, általános biztos.
18. § Esélyegyenlőségi biztos
(1) Az esélyegyenlőségi biztos feladata a Kar hátrányos helyzetű és fogyatékkal élő hallatóinak érdekképviselete, egyetemi életbe történő beilleszkedésük segítése.
(2) Kapcsolatot tart a hátrányos helyzetű és a segítséggel élő hallgatókat segítő mentorokkal, a Tanulmányi Osztállyal együttműködve félévente összesítést készít a Karon tanulmányokat folytató hátrányos helyzetű és fogyatékkal élő hallgatókról, rendszeresen egyeztet a Kar esélyegyenlőségi koordinátorával a fogyatékos hallgatókra fordítható pénzeszközök felhasználásáról.
(3) Tisztsége alapján tagja
(a) a Kar Ösztöndíjbizottságának,
(b) az EHÖK Esélyegyenlőségi Bizottságának,
(c) a kari Jegyzetbizottságnak.
19. § Főszerkesztő
(1) Az Önkormányzat a hallgatók hatékonyabb informálása érdekében Tétékás Nyúz címen hetilapot ad ki, melynek kivitelezését a főszerkesztő végzi, illetve szervezi meg.
(2) A főszerkesztő - a Választmány felhatalmazása alapján - felelős a lap nyomdai kivitelezésének megszervezéséért, a nyomdai előkészítéséért, a lap megjelentetéséhez szükséges cikkek megírásáért.
(3) A főszerkesztő a lap színvonalas megjelenése érdekében szerkesztőséget szervez, amelynek tagjai - az elvégzett munka függvényében - havi rendszerességgel eseti ösztöndíjban részesülnek.
(4) Tisztsége alapján tagja az EHÖK Sajtó és Kommunikációs Bizottságának.
20. § Informatikus
(1) Az Önkormányzat informatikai eszközparkjának karbantartásáért és működtetéséért, az Önkormányzat honlapjának fenntartásáért az informatikus felel.
(2) Az informatikus segíti az Önkormányzat munkatársait a munkájuk során felmerülő informatikai problémák megoldásában.
21. § Kollégiumi biztos
(1) A kollégiumi biztos koordinálja a kollégiumi ügyekkel kapcsolatos érdekképviseletet, folyamatosan tájékoztatja a hallgatókat a kollégiumi lehetőségekről, a vonatkozó szabályzatok változásairól.
(2) A kollégiumi biztos segíti az Önkormányzat és a kollégiumi diákbizottságok közötti kapcsolattartást.
(3) Tisztsége alapján tagja a Kollégiumi Hallgatói Önkormányzat Küldöttgyűlésének.
22. § Külügyi biztos
(1) A külügyi biztos segíti az Önkormányzat tagjait külföldi vendéghallgatások, ösztöndíjas lehetőségek felkutatásában.
(2) A külügyi biztos gondoskodik arról, hogy az állandó jellegű, külföldi ösztöndíjakról szóló információk minél szélesebb körben elérhetők legyenek a Kar hallgatói számára.
(3) Tisztsége alapján tagja az EHÖK Külügyi Bizottságának.
(4) A külügyi biztos munkáját a Külügyi Csoport segíti.
23. § Mentorkoordinátor
(1) A mentorkoordinátor feladata a mentorrendszer működtetése, különösen
a. az éves munkaterv elkészítése;
b. a szakterületekkel együttműködve felelős a mentorok toborzásáért (a szakterületi koordinátorok véleményének figyelembevételével dönt a mentorok személyéről);
c. a tavaszi és nyári képzések megszervezése. A képzéshez szükséges körülmények megteremtése. A képzések célja a mentorok felkészítése a 9. §-ban megnevezett feladataikra;
d. a mentorok felkészültségének mérése, a képzés során elsajátított ismeretanyag számonkérése;
e. a mentorrendszer programjainak megszervezése;
f. a mentorrendszerhez kötődő rendezvényekkel (mentortábor, képzések, gólyaprogramok, gólyatábor) kapcsolatos vélemények összegyűjtése, kiértékelése.
(2) A mentorkoordinátort szakterületenként a szakterületi mentorok által választott főmentor segíti.

24. § Sportbiztos
(1) A sportbiztos sportrendezvényeket szervez a Kar hallgatóinak, közreműködik az egyetemi sportélet szervezésében, Rendszeresen tájékoztatja a Kar hallgatóit az egyetemi sportolási lehetőségekről.
(2) Tisztsége alapján tagja az EHÖK Sportügyi Bizottságának.
(3) A sportbiztos munkáját a Sportcsoport segíti.
25. § Titkár
(1) A titkár végzi az Önkormányzat iratkezelését, a tisztségviselők kérésére intézi az önkormányzat levelezését.
(2) A titkár elkészíti - az ügyrendi szabályzatok rendelkezései alapján - a Küldöttgyűlés, illetve a Választmány emlékeztetőit.
26. § Tudományos biztos
(1) A tudományos biztos segíti a Kar hallgatói tudományos közéletének szervezését, tájékoztatja a hallgatókat a tudományos rendezvényekről, pályázatokról.
(2) A tudományos biztos segíti az Önkormányzat és a hallgatói szakmai szervezetek, illetve a szakkollégiumok közötti kapcsolattartást.
(3) A tudományos biztos munkáját a Tudományos Csoport segíti.
(4) Tisztsége alapján tagja az EHÖK Tudományos Bizottságának.
27. § Általános biztos
(1) Az általános biztos nem rendelkezik Alapszabályban rögzített feladatkörrel; a posztot egyedileg kidolgozott programokkal lehet megpályázni.
(2) A pályázó vállalja, hogy a programjában leírtak megvalósítására egész évben törekedni fog. A pályázatnak az Önkormányzat Alapszabályban deklarált célok valamelyikének (akár többnek is) a megvalósítását kell szolgálnia.
(3) A beérkezett pályázatokat a Küldöttgyűlés vagy a Választmány bírálhatja el, a tisztségviselő-választásra vonatkozó szabályzat szerint. Amennyiben a pályázat eredménytelen, nem kell új Küldöttgyűlést tartani.
(4) Az általános biztos a többi tisztségviselőhöz hasonlóan állandó beszámolási kötelezettséggel tartozik a Választmánynak, illetve a Küldöttgyűlésnek, mely testületek a tisztségviselő teljesítményét a programjában leírtakhoz képest vizsgálja.
28. § Az Ellenőrző Bizottság tagjai
(1) A Küldöttgyűlés az Önkormányzat munkájának ellenőrzésére háromtagú Ellenőrző Bizottságot választ.
(2) A bizottság tagjai ellenőrzik, hogy az Önkormányzat működése a jogszabályoknak és különösen az Alapszabályának megfelelően történik-e; az esetlegesen tapasztalt szabálytalanságokról a lehető legrövidebb időn belül tájékoztatják az Önkormányzat Választmányát, illetve Küldöttgyűlését.
(3) A bizottság tagjainak az Önkormányzat tagjainak kell lenniük
(4) A bizottság tagjai maguk közül választják az Ellenőrző Bizottság elnökét, aki koordinálja és vezeti a bizottság munkáját.
(5) Amennyiben az Ellenőrző Bizottság tagja a megválasztásakor a Választmány delegált tagja, vagy képviselői mandátummal rendelkezik, a megválasztástól számított három munkanapon belül köteles ezeket megszüntetni. Ellenkező esetben az ellenőrző bizottsági tagsága megszűnik.
29. § A szakterületi koordinátorok
(1) Az egyes szakterületi csoportok munkájának koordinálására a Küldöttgyűlés szakterületi koordinátorokat nevez ki.
(2) A szakterületi koordinátorok feladatai különösen:
(a) Az Önkormányzat rendezvényein - ahol ez szükséges - gondoskodnak a megfelelő számú hallgató, képviselő bevonásáról a feladatok ellátásába.
(b) Tájékoztatják a szakterület hallgatóit és képviselőit az őket érintő kérdésekről.
(c) Összegyűjtik a szakterületi delegáltaktól a képviseleti munka során szerzett információkat, és ezekről rendszeresen tájékoztatják a Választmányt, illetve szükség esetén a Küldöttgyűlést.
(3) A szakterületi csoporttal együtt segítik a mentorkoordinátort a saját szakos mentoraik toborzásánál, képzésénél, segítenek a szakos mentorprogramoknál felmerülő kérdésekben.

30. § Állandó ösztöndíjak
A tisztségviselők munkájukért a tanév idejére állandó havi ösztöndíjban részesülnek. Az állandó ösztöndíj havi összege az egy főre jutó éves hallgatói normatíva bizonyos százaléka, az alábbiak szerint:
(a) az elnök: 50%;
(b) az elnökhelyettesek, a főszerkesztő, az informatikus: 40%;
(c) a titkár: 30%;
(d) a kollégiumi biztos, a külügyi biztos, a sportbiztos, a tudományos biztos: 25%;
(e) a szakterületi koordinátorok, a mentorkoordinátor: 15%;
(f) az Ellenőrző Bizottság tagjai, az esélyegyenlőségi biztos: 10%;
(g) az általános biztos ösztöndíját a Küldöttgyűlés vagy a Választmány megválasztásakor határozza meg, vállalt feladatát figyelembe véve.

31. § Delegáltak

(1) Az Önkormányzat Küldöttgyűlése, illetve Választmánya az egyetemi, kari bizottságokba, illetve szükség esetén a különböző országos szervezetekbe tagokat delegál, akik az adott testületben képviselik az Önkormányzat érdekeit.
(2) A delegáltaknak az Önkormányzat tagjainak kell lenniük.
(3) Amennyiben az adott testületbe delegáltak létszáma ezt megengedi, törekedni kell arra, hogy az egyes szakterületek lehetőség szerint arányosan legyenek képviselve.
(4) A delegáltaknak kötelességük az adott testület ülésein rendszeresen megjelenni, és az ülésekről a Küldöttgyűlést minden rendes Küldöttgyűlésen tájékoztatni.
(5) Amennyiben egy tisztségviselői poszt nincs betöltve, akkor azon testületekbe, melyeknek az Alapszabály értelmében tagja, a Küldöttgyűlés az új tisztségviselő megválasztásáig új tagot delegál.
Az Önkormányzat működése
32. §
(1) Az Önkormányzat választási ciklusokban működik; egy ciklus az alakuló Küldöttgyűlésen kezdődik és a következő alakuló Küldöttgyűlésen ér véget. Az alakuló Küldöttgyűlésen áll fel és kezdi meg működését az adott évre megválasztott Küldöttgyűlés, illetve ennek kezdetével szűnik meg az előző Küldöttgyűlés és az általa megválasztott tisztségviselők és delegáltak mandátuma; a záró Küldöttgyűlésen (amelynek meg kell előznie a következő alakuló Küldöttgyűlést) az Önkormányzat tisztségviselői beszámolnak éves munkájukról. Amelyik tisztségviselőnek nem fogadják el a záró beszámolóját, azt a következő alakuló Küldöttgyűlésen csak kétharmados többséggel lehet tisztségviselőnek megválasztani. Ez a rendelkezés felülírja a tisztségviselők választásáról szóló 36. § egyszerű többségről szóló részét.
(2) Ha egy tisztségviselő mandátuma bármilyen okból megszűnik, 4 héten belül be kell számolnia a tisztség megszűnéséig végzett munkájáról. Ennek el nem készítése vagy el nem fogadása esetén a leköszönő tisztségviselőkkel megegyező szankció érvényes rájuk.
(3) A záró Küldöttgyűlést minden évben, legkorábban az őszi regisztrációs időszakban kell megtartani.
(4) Az alakuló Küldöttgyűlést minden évben a rendes évi választásokat követően, az őszi szorgalmi időszakban, legkésőbb a szorgalmi időszak harmadik hetének végéig kell megtartani.
(5) Ha az elnök jogviszonya a tavaszi félév záróvizsga-időszakának végén, abszolutórium megszerzése miatt szűnik meg, akkor a Küldöttgyűlés egyszerű többséggel az alakuló Küldöttgyűlésig ügyvivő elnökként meghosszabbíthatja mandátumát.
(6) Az ügyvivő elnök jogköre: Választmány és Küldöttgyűlés összehívása, illetve azok döntéseinek végrehajtása.
(7) Ha bármely más tisztségviselő jogviszonya szűnik meg a tavaszi félév záróvizsga-időszakának végén, abszolutórium megszerzése miatt, akkor az elnök a következő alakuló Küldöttgyűlésig megbízottat nevezhet ki a poszt betöltésére. (A megbízott csak az elnök, a Küldöttgyűlés és a Választmány döntéseit hajthatja végre.) Ügyvivő elnök esetén ezt a jogot a Küldöttgyűlés gyakorolja.
(8) A képviselő-választás rendjéről az Alapszabály rendelkezik.
(9) Az Önkormányzat Küldöttgyűlésének rendes ülését – nem számítva a záró, illetve az alakuló Küldöttgyűlést - minden félévben legalább kétszer össze kell hívni.
(10) A Küldöttgyűlések között a Választmány üléseit a szorgalmi időszakban legalább kéthetente egyszer, a vizsgaidőszakban szükség szerint, de legalább egyszer össze kell hívni.
A tisztségviselők és a delegáltak választása
33. § Tisztségviselők választása
A tisztségviselők megválasztását az Alapszabály vonatkozó rendelkezései szerint a Választmány vagy a Küldöttgyűlés végzi. Minden tisztségviselő megválasztása azonos rendben, titkos szavazással történik.
34. § Jelöltállítás
(1) Jelöltet a Választmány vagy a Küldöttgyűlés tanácskozási jogú tagja állíthat.
(2) A jelöltnek nyilatkoznia kell, a jelölés elfogadásáról. Ez történhet az ülésen, szóban, illetve előzetesen, írásban, amikor az illető az elnöknek eljuttatott nyilatkozatában jelzi, hogy jelölése esetén elfogadja-e a jelölést.
(3) Tisztségviselő tisztségviselőnek nem jelölhető.
35. § A jelöltek meghallgatása
A jelöltek a szavazás előtt egymás távollétében röviden ismertetik elképzeléseiket a poszt betöltéséről, majd távollétükben a Választmány vagy a Küldöttgyűlés vitát folytat a jelöltek alkalmasságáról. Jelen paragrafus szabályozása alól a Választmány vagy a Küldöttgyűlés kétharmados szavazással hozott határozata mellett lehet eltérni.
36. § A szavazás
(1) A tisztségviselők megválasztása minden esetben egyenként, titkosan történik; az egyes szavazások azonban történhetnek egy szavazólapon. Ebben az esetben a szavazólapon egyenként fel kell tüntetni, hogy a szavazó melyik tisztségviselőre melyik személyt kívánja megválasztani. Ha egy vagy több posztra csak egy jelölt van, akkor az adott jelölt(ek) elfogadását egy "igen" szavazattal is lehet jelezni. Ha valaki egyik jelöltet sem tartja alkalmasnak, nem szavazatot adhat le. Az egyértelműen nem azonosítható szavazólapok érvénytelen szavazatnak minősülnek.
(2) Egy jelölt esetén a tisztségviselő választás legfeljebb három fordulóból áll. Az első fordulóban a tisztségviselő megválasztásához kétharmados többség kell. Amennyiben a tisztségviselő megválasztása sikertelen második fordulót kell tartani, ahol szintén kétharmados többség kell a megválasztásához. Amennyiben ez is sikertelen harmadik fordulót kell tartani, ahol egyszerű többséggel is megválasztható. A 35. § rendelkezéseit csak az első két forduló esetén kötelező alkalmazni.
(3) Két jelölt esetén a tisztségviselő választás legfeljebb három fordulóból áll. Az első fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem éri el a kétharmados többséget második fordulót kell tartani. A második fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem éri el a kétharmados többséget, úgy harmadik fordulót kell tartani, ahol az egyszerű többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. A 35. § rendelkezéseit csak az első két forduló esetén kötelező alkalmazni.
(4) Kettőnél több jelölt esetén a választás legfeljebb öt fordulóból áll. Az első fordulóban a kettő legtöbb szavazatot kapott jelölt kerül be a második fordulóba. A második fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem kap kétharmados többséget, úgy a 34. § alapján újra jelölteket kell állítani. Amennyiben egy jelölt van az új jelöltállítás után, úgy a 35. § (2) bekezdés rendelkezéseit kötelező alkalmazni. Amennyiben két jelölt van az új jelöltállítás után, úgy a 35. § (3) bekezdés rendelkezéseit kötelező alkalmazni. Ha az új jelöltállítás után is több mint két jelölt van, úgy harmadik fordulót kell tartani, ahonnan a két legtöbb szavazatot kapott jelölt kerül be a negyedik fordulóba. A negyedik fordulóban a kétharmados többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. Amennyiben egyik jelölt sem éri el a kétharmados többséget úgy ötödik fordulót kell tartani, ahol az egyszerű többséget kapott jelölt kerül megválasztásra. A 35. § rendelkezéseit csak az első négy forduló esetén kötelező alkalmazni.
(5) A Kuratórium elnökének és titkárának megválasztására a tisztségviselők választására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.
(6) Eredménytelen választás esetén
(a) ha az adott posztra csak a Küldöttgyűlés választhat tisztségviselőt, akkor 8 napon belül Küldöttgyűlést kell összehívni, ahol a Küldöttgyűlés dönthet az Alapszabály módosításáról, vagy új választást tarthat;
(b) ha az adott posztra a Választmány állíthat tisztségviselőt, választmányi ülést kell összehívni, ahol új kísérlet történik a poszt betöltésére. Amennyiben ez eredménytelen, 8 napon belül rendes Küldöttgyűlést kell összehívni, ahol a Küldöttgyűlés dönthet arról, hogy a poszt betöltetlen maradjon;
(7) Amennyiben az elnök megválasztása eredménytelen, a Küldöttgyűlés köteles szótöbbséggel ügyvivő elnököt kijelölni, és megjelölni a következő Küldöttgyűlés időpontját.
(8) A tisztségviselő mandátumának megszűnése után köteles a megválasztott tisztségviselőnek a lezárt és függő ügyeket, a tevékenységhez szükséges információkat átadni.
37. § Delegáltak választása
(1) Delegáltak választása esetén a jelöltállítás kérdésében a 34. § rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) A jelölteket a 35. § alapján csak akkor kell meghallgatni, ha ezt legalább egy képviselő kéri.
(3) Ha egy bizottságba csak egy tagot lehet delegálni, a delegáltak megválasztására a tisztségviselők megválasztására vonatkozó 36. § (2) rendelkezéseit kell alkalmazni.
(4) Ha egy bizottságba több tagot lehet delegálni, akkor a jelöltekről listán kell szavazni. A támogató szavazatok száma alapján sorrendbe állított jelöltek közül, a bizottságba delegálható tagok számának megfelelően a legtöbb szavazatot kapott jelöltek kerülnek delegálásra.
(5) Ha két soron következő jelölt ugyanannyi szavazatot kapott, és mindkettőjük megválasztásával a Küldöttgyűlés túllépi a bizottságba delegálható tagok számát, új fordulót kell tartani. Ebben a fordulóban már csak az ezekre az azonos számú szavazatot kapott jelöltekre lehet szavazni, a bizottságba a legtöbb szavazatot kapott jelöltek kerülnek be. Ha így sem sikerül a kérdést eldönteni, újabb szavazási fordulókat kell tartani, amelybe mindig az azonos számú szavazatot betöltött jelöltek kerülnek be. Amennyiben két egymás után következő választási fordulóba pontosan ugyanazon jelöltek kerülnek be, és a kérdést a második fordulóban sem sikerül eldönteni, a választást eredménytelennek kell nyilvánítani.
(6) A Kuratórium és a Felügyelő Bizottság tagjainak megválasztására a delegáltak megválasztására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.
(7) Az EHÖK Küldöttgyűlésébe egy doktoranduszhallgatót delegálni kell.
(8) Azon delegáltságokat melyekről 11-29. §§ rendelkeznek, a Küldöttgyűlés jelöltállítás és szavazás nélkül tudomásul veszi.
38. § Lemondás
Amennyiben egy tisztségviselő, vagy delegált munkáját nem kívánja többé ellátni, ezen szándékát írásban jeleznie és indokolnia kell a Küldöttgyűlésnek. Amennyiben a lemondó nem kér szavazást, akkor a lemondási nyilatkozatában rögzített időpontban, vagy ennek hiányában a lemondás pillanatában megszűnik a mandátuma. A lemondás miatt megüresedő tisztség vagy delegáltság betöltéséről a Küldöttgyűlés gondoskodik.

A tisztségviselőkkel és a képviselőkkel szemben alkalmazható szankciók
39. § A tisztségviselőkkel szemben alkalmazható szankciók
(1) Ha az Önkormányzat tisztségviselőjének munkájával kapcsolatban panasz merül fel, az ügyrendben meghatározott módon, napirendi pontként bármely erre jogosult személy kezdeményezheti a tisztségviselő rendkívüli beszámoltatását a Választmánynál vagy a Küldöttgyűlésnél
(2) Ha a rendes vagy rendkívüli beszámolóját a testület nem fogadja el, a tisztségviselő egyhavi ösztöndíját meg kell vonni. Az el nem fogadott beszámolót követő második Választmányon a tisztségviselőnek ismételt beszámolót kell tennie.
(3) Ha egy tisztségviselő ösztöndíját egy testület egyszer már megvonta, és az ismételt beszámolót is elutasítja, a testületi ülés vezetője automatikusan javasolni köteles a tisztségviselő felmentését. A felmentés támogatása esetén rendkívüli Küldöttgyűlést kell összehívni, amely kétharmados többséggel dönthet a tisztségviselő felmentéséről. Az ismételt beszámolót el nem fogadó testületi ülés és a felmentésre hivatott testületi ülés között eltelt időszakban a tisztségviselő ösztöndíjának kiutalását fel kell függeszteni.
40. § A képviselőkkel szemben alkalmazható szankciók
Ha egy képviselő egy cikluson (tanév) belül a TTK HÖK Küldöttgyűlésén (rendkívüli Küldöttgyűlés is) kétszer van távol kimentés (kimentést az elnöknél, titkárnál, Ellenőrző Bizottságnál lehet kérni) nélkül, automatikusan, elfogadás nélkül megszűnik a képviselői mandátuma, amely után a helyére történő delegálás szabályait az Alapszabály tartalmazza. Amennyiben egy képviselő egy cikluson (tanév) belül a TTK HÖK Küldöttgyűlésén (rendkívüli Küldöttgyűlés is) négyszer nem vesz rész (függetlenül attól, hogy írt kimentést), automatikusan, elfogadás nélkül megszűnik a képviselői mandátuma, amely után a helyére történő delegálás szabályait az Alapszabály tartalmazza.

A képviselők megválasztásának rendje
41. § A Választási Bizottság
A Küldöttgyűlés – kétharmados többséggel – legalább háromtagú Választási Bizottságot választ. A Választási Bizottságnak az Önkormányzat tagjaiból kell állnia; megválasztásukkor nyilatkozniuk kell arról, hogy a következő ciklusban nem kívánnak képviselők lenni, és nem is indulhatnak a választásokon.

42. § A szakterületi beosztás
A választáson az Önkormányzat tagjai indulhatnak. A szavazás szakterületi csoportonként történik, az Önkormányzat tagjai azokban a szakterületi csoportokban indulhatnak és választhatnak, amely szakterületekhez tartoznak. Egy jelölt csak egy szakterületi csoportban indulhat, de valamennyi szakterületén szavazhat. A szakok, minor szakirányok és tanári modulok felosztása szakterületi csoportok szerint:

1. Biológia: biológia BSc, biológia minor szakirány, biológus MSc, tanári MA biológiatanári modullal, biológia tanár, biológus.
2. Fizika: fizika BSc, fizika minor szakirány, biofizikus MSc, csillagász MSc, fizikus MSc, tanári MA fizikatanári modullal, fizika tanár, alkalmazott fizikus, csillagász, fizikus, fizikus-mérnök, informatikus fizikus, technika.
3. Földrajz- és földtudományi: földrajz BSc, földtudományi BSc, földrajz minor szakirány, geofizikus MSc, geográfus MSc, geológus MSc, meteorológus MSc, tanári MA földrajztanári modullal, földrajz tanár, geofizikus, geográfus, geológus, meteorológus.
4. Kémia: kémia BSc, minor szakirány, anyagtudomány MSc, vegyész MSc, tanári MA kémiatanári modullal, kémia tanár, informatikus vegyész, vegyész.
5. Környezettudományi: környezettan BSc, környezettan minor szakirány, környezettudomány MSc, környezettan tanár, környezettudomány.
6. Matematika: matematika BSc, matematika minor szakirány, alkalmazott matematikus MSc, biztosítási és pénzügyi matematika MSc, matematikus MSc, tanári MA matematikatanári modullal, matematika tanár, alkalmazott matematikus, matematikus.
7. A doktoranduszokat a választások alatt egy külön szakterületnek kell tekinteni.
43. § A választások kiírása
(1) A választások időpontját a tavaszi félév szorgalmi időszakának második felére a Választási Bizottság írja ki. A kiírásban meg kell jelölni a jelöltállítás kezdetének és végének időpontját, valamint a szavazás idejét és helyét. A kiírást le kell közölni az Önkormányzat lapjában, meg kell jelentetni az Önkormányzat honlapján.
(2) Jelöltállításra legalább két, szavazásra minimum egy, maximum két hetet kell biztosítani.
44. § A választás menete
(1) A választáson a Kar bármely hallgatója indulhat; indulási szándékát a jelöltállítási időszakban írásban jeleznie kell a Választási Bizottságnak.
(2) A szavazás a Választási Bizottság által elkészített szavazólapokon történik. A szavazólapokon fel kell tüntetni az adott szakterületi csoport nevét, a szakterületi csoporthoz tartozó jelöltek nevét és szakját betűrendben, illetve amennyiben a jelölt hozzájárul, maximum igazolványkép méretű fotóját és lehetővé kell tenni, hogy a szavazók a támogatni kívánt – maximum öt, doktoranduszok esetén maximum három – jelöltet egyértelműen megjelölhessék.
(3) A szavazást a Választási Bizottság bonyolítja le. A szavazást a szavazási időszakban minden oktatási napon a 8-18 óráig terjedő időszakban legalább négy órán keresztül biztosítani kell a választási kiírásban megjelölt helyen.
(4) A szavazás titkos; a szavazatokat a választók a Választási Bizottság által lezárt urnákban helyezik el. Az urnákat a szavazási időszak végéig felbontani tilos.
45. § A szavazás végeredménye
(1) A Választási Bizottság a szavazási időszak vége után legkésőbb három munkanappal megállapítja és nyilvánosságra hozza a szavazás végeredményét. A választás eredményét meg kell jelentetni az Önkormányzat honlapján.
(2) A választás érvényes, ha azon a hallgatók legalább egynegyede részt vett.
(3) A választás eredményének megállapítása az alábbiak alapján történik:
(4) Minden szakterületről az öt legtöbb szavazatot szerző lesz képviselő, kivéve a doktoranduszokat, ahonnan legfeljebb három fő. Ha ennél kevesebben indulnak egy szakterületen, akkor értelemszerűen mindenki képviselő lesz, aki birtokolja legalább az adott szakterületen leadott szavazatok tizenöt százalékát.
(5) Amennyiben egy szakterületen nincsen öt (doktoranduszok esetében három), az 1. pont alapján megválasztott képviselő, akkor az öt, illetve három, valamint a megválasztott képviselők számának különbsége hozzáadódik a részvételi arány alapján kiosztandó tizenkét helyhez.
(6) Amennyiben vannak még a szakterületen leadott szavazatok tizenöt százalékát megszerző jelöltek, minden szakterületen megállapításra kerül a szakterületi részvételi arány (az adott szakterületen szavazatot leadó hallgatók száma osztva az adott szakterület összes hallgatójának számával). Egy táblázatot kell készíteni, amelynek oszlopai jelölik sorban a szakterületeket. Az első sorban szerepel az adott szakterület részvételi aránya, következő sorban a részvételi arányok fele, a következőben a harmada, így egészen a részvételi arány tizedéig. Ezután a legnagyobb számot tartalmazó oszlophoz tartozó szakterületi csoport legtöbb szavazatot szerző jelöltje kerül be a képviselők közé, majd a második legnagyobb számot tartalmazó oszlophoz tartozó szakterületi csoport jelöltje stb., egészen addig, míg van még szavazatot szerző jelölt, vagy ezen a módon a 2. pontban kiszámolt számú hely betöltésre nem került. Ha olyan szakterületi csoport kerül sorra, amelyik nem tud felmutatni szavazatot szerző jelöltet, a következő legnagyobb számot kell tekinteni.
(7) Amennyiben az előző eljárás után is vannak még a szakterületen leadott szavazatok tizenöt százalékát megszerző jelöltek, úgy a képviselők póttagjai lesznek.
(8) Amennyiben megüresedik egy képviselői hely, a szakterületen legtöbb szavazatot elérő póttag kerül a képviselő helyére; ha nincs ilyen, akkor a 3. pontban leírtak szerint kell megállapítani a póttag személyét.

Záró és hatályba léptető rendelkezések

46. §

Az Alapszabály jelen formájában a Szenátus 2011. május 23-ai támogató határozatával lépett hatályba.

ELTE TTK HÖK pályázatot hirdet a ELTE SZMSZ II. kötetében (116. § és 572. §) meghatározott kari hallgatói jutalomra
A pályázat célja: az ELTE TTK hallgatóiért végzett kiemelkedő tanulmányi, tudományos, kulturális, sport- és művészeti, illetve egyéb egyetemi tevékenység elismerése, amelyért a hallgató nem részesül ösztöndíjban
Pályázatot benyújthat: a Kar minden polgára.
Pályázaton támogatható: az ELTE minden az ELTE SzMSz II. kötet 116. és 572. §-ának megfelelő hallgató
Pályázni a pályázat beadását megelőző 4 hónapban végzett tevékenységekkel lehet (ez nem vonatkozik az átdolgozásra visszaküldött pályázatok újbóli beérkezésére).
Formai követelmények:
A pályázatot papíros és elektronikus formában is le kell adni. A papíros pályázatot a pályázónak és a pályázat leadójának alá kell írnia. A pályázat leadója és a pályázó aláírásával vállalja, hogy a pályázatban szereplő személyek tájékoztatásra kerültek a beadásról és azt, hogy a pályázat tartalma a valóságnak teljes egészében megfelel és nyilvános. A valótlan adatközlés Kari fegyelmi eljárást von maga után. A papíros pályázatot az ELTE TTK HÖK Északi Hallgatói Irodájában (É 0.75) kell leadni, nyitvatartási időben. Ennek megtörténtét és a leadás időpontját a pályázat átvevője és a pályázat leadója az átvételi íven és a papíros pályázaton aláírásával igazolja. A pályázat csak az erre kialakított űrlapon adható le, amely elérhető a http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon illetve az Északi Hallgatói Irodában. Az elektronikus beadás a http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon történik.
A papíros és az elektronikus pályázatnak is tartalmaznia kell:
a pályázott tevékenység, rendezvény rövid, közérthető tartalmi beszámolóját
• a pályázó
- nevét,
- EHA kódját,
- elérhetőségét (e-mail, telefon, tartózkodási hely)
- beszámolóját a saját tevékenységéről (ha van)
• a pályázat tárgyát,
• a jutalomra felterjesztett(ek)
- neve(i)t,
- EHA kódja(i)t,
- a végzett tevékenység leírását
- a munkavégzés idejét (rendezvények esetén),
• az igényelt jutalom felterjesztettek közötti százalékos elosztását vagy konkrét összegeket a jutalomra felterjesztettek számára
A pályázó nem szerepelhet a pályázatban, mint jutalomra felterjesztett, de saját tevékenységére jutalom adható, amennyiben az űrlapon feltünteti, hogy az adott tevékenység során milyen feladatokat látott el, és ez hogyan aránylik a többiek által ellátott feladatok nagyságához, vagy konkrét összeget is meghatározhat.
A pályázatokat az ELTE TTK HÖK Választmánya bírálja el, a pályázat mindkét formában megtörtént beérkezésétől számított legalább 4 legfeljebb 30 napon belül, és tesz javaslatot a kari HÖK elnöke és a dékán felé. A bírálás során az egy pályázatra adható jutalom javasolt elosztását és mértékét a Választmány módosíthatja, vagy a pályázatot a pályázónak átdolgozásra és újra beadásra visszaküldheti.
Az ELTE TTK HÖK Küldöttgyűlése döntést hozhat rendszeresen vagy egyszer benyújtandó pályázatokról a jutalom összegére vonatkozó korlát vagy egyéb kikötés meghatározásával. Ez a döntés kötelező érvényű a pályázatot az adott tárgyban benyújtó Kari polgárra.
A pályázatok bárki számára véleményezhetőek a http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon. A honlapon található és a hoktitkar@ttkhok.elte.hu címre eljuttatott véleményeket a TTK HÖK titkára köteles az adott pályázatot tárgyaló választmányi ülésen ismertetni, amennyiben azok legalább 24 órával az ülés előtt beérkeztek. A Választmány köteles figyelembe venni a véleményeket.
Formailag hibás, illetve hiányos pályázatokat a Hallgatói Önkormányzat a pályázónak javításra visszaküldi.
Az elbírált pályázatok megtekinthetőek (a Választmány esetleges módosításaival egybeszerkesztve) a http://jutker.ttkhok.elte.hu honlapon.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.