ProYouth program a testi-lelki egészség megőrzéséért

A heidelbergi egyetem kezdeményezésére 2011-ben elindult egy hét európai országot átölelő, fiatalok egészségmegőrzésére - különös tekintettel az evészavarok prevenciójára - irányuló nemzetközi program, amelyben Magyarországot a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézete képviseli.

A Pro-Youth nevet viselő projekt a legkorszerűbb információs technológiai eszközöket használja a prevencióhoz, illeszkedve a fiatal generáció igényeihez. Egy internetes platform segítségével hasznos információkat és konkrét tanácsadói segítséget nyújt a testi és lelki egészséggel kapcsolatos kérdésekben és problémákban a programba bekapcsolódók számára. A program magyarországi célcsoportja a különböző egyetemek, főiskolák hallgatóiból áll.

További információ:

www.proyouth.eu