Egyetemi Könyvtár: Rendelje meg ma, vigye el holnap!

"Felgyorsult világunkkal az ELTE Egyetemi Könyvtár is igyekszik lépést tartani, ezért egy új szolgáltatással segítjük olvasóink gyorsabb kiszolgálását. Az utóbbi időben azt tapasztaltuk, hogy a nagy érdeklődés miatt időnként megnövekedett várakozási idővel kell szembesülniük látogatóinknak. Ezen mindenképpen szeretnénk változtatni, hiszen számunkra legfontosabb olvasóink elégedettsége.

Az előzetes könyvkérés segít abban, hogy várakozás nélkül juthasson hozzá a keresett könyvekhez. Elég egy e-mailt írni munkatársainknak a kolcsonzo kukac lib.elte.hu címre a következő adatokkal:

- szerző neve,
- könyv vagy folyóirat címe,
- kiadás éve (ha nem egy meghatározott kiadást keres, elhagyható)
- jelzet,
- saját név,
- kölcsönzés vagy helyben olvasás céljára kéri-e,
- és az az időpont, amikor legkorábban érte tud jönni.

A dokumentumok adatait megtalálja az Egyetemi Könyvtár digitalizált alapkatalógusában vagy az online katalógusunkban. Kérjük, lehetőség szerint az összes adatot adja meg!

Előzetes kikérésre minden esetben küldünk választ. Legkorábban az e-mail küldésétől számított 1 órával, legkésőbb az elküldés után 48 órával jöhet a könyvért. Egyszerre 8 darab könyv lehet Önnél. Bízunk benne, hogy új szolgáltatásunk elnyeri tetszését! Szeretettel várjuk!"