Tudományos eredmények alapján adható ösztöndíj

A pályázat célja, feltételei:

A pályázat célja elsősorban az Országos Tudományos Diákköri Konferencián eredményeket elérő hallgatók tudományos tevékenységének elismerése, eredményeik publicitásának biztosítása. A kétévente megrendezésre kerülő OTDK struktúrájának megfelelően a pontrendszer az OTDK évében összesen 100 pontos, míg a páratlan években 50 pontos. Az ELTE minden graduális képzésben résztvevő hallgatója nyújthat be pályázatot. A kari keretből egyszer már támogatott tevékenység nem támogatható újra (kivételt képez a köztársasági ösztöndíj pályázat, az ennek keretében elszámolt eredmények itt is figyelembe vehetőek). A pályázóknak a leadáskor mellékelniük kell egy igazolást arról, hogy a pályázatban szereplő tevékenységük más egyetemi/kari keretből nem került finanszírozásra. Ezt az adott karnak, illetve kari Hallgatói Önkormányzat elnökének hitelesítenie kell. A pályázaton maximum két évre visszamenő eredmények kerülhetnek figyelembe vételre.

A pályázók köre:

Az Egyetem valamennyi graduális képzésben résztvevő hallgatója pályázhat.

Pontrendszer:

• OTDK eredmények (maximum 50 pont):
    • első helyezés: 50 pont
    • második helyezés: 40 pont
    • harmadik helyezés: 30 pont
    • különdíj: 20 pont
    • részvétel vagy opponencia az OTDK-n: 10 pont
  • Publikációk (maximum 30 pont):
    • nemzetközi referált folyóiratban megjelent publikáció (30 pont)
    • nemzetközi, idegen nyelvű folyóiratban megjelent publikáció (20 pont)
    • tudományos kötetben megjelent fejezet (15 pont)
    • országos referált folyóiratban megjelent publikáció (10 pont)
    • ismeretterjesztő folyóiratokban, könyvekben, tanulmánykötetekben megjelent
    • tanulmány (10 pont)

Amennyiben egy konferencián való előadásból publikáció is születik, a pályázó csak az egyikre kaphat pontot.

A tudományos fordítás az adott alkategória mentén, annak a pontszámnak a felét éri. Társszerzők esetében az első szerző(k) megkapja(k) a pont egészét, a másod- vagy többedszerző pedig a pontszám 2/3-át.

• Nemzetközi felsőoktatási, részönkormányzati, szakkollégiumi tudományos versenyeken való részvétel (maximum 10 pont)
  • Nemzetközi felsőoktatási, részönkormányzati, szakkollégiumi tudományos konferenciákon való előadás (maximum 10 pont)

A pályázat benyújtása:

Évente a pályázati időszakban a Neptun Elektronikus Tanulmányi Rendszer felületén keresztül.

A pályázathoz csatolandó dokumentumok:

• igazolások a publikációkról (impresszum+tartalomjegyzék+törzsszöveg 1-3. és utolsó oldala scannelve pdf formátumban vagy jpg-ben)
  • tudományos konferencián való részvétel igazolása (a szervezők által)
  • igazolás OTDK részvételről vagy helyezésről
  • tudományos versenyen való részvétel igazolása

A pályázat bírálása, díjazása:

A pályázatok bírálását az ELTE EHÖK Tudományos Bizottsága végzi, tagjai - a beérkező pályázatok alapján mérlegelnek az adott pontokat, valamint a pontok értékét illetően. A nyerteseket a Neptun Elektronikus Tanulmányi Rendszerben, valamint e-mailben értesítjük. A fellebbezési kérelmeket minden esetben a Hallgatói Jogorvoslati Bizottság bírálja el. A pályázat kapcsán érdeklődni a tudomany@ehok.elte.hu e-mail címen lehet.

A pontos leírást megtalálhatjátok a csatolmányban.

CsatolmányMéret
PDF icon Pályázati kiírás173.56 KB