Szociális alapú kiegészítő támogatás Erasmus+ részképzésre kiutazó ösztöndíjas hallgatók számára

A Tempus Közalapítvány és az Eötvös Loránd Tudományegyetem pályázati lehetőséget hirdetnek szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra azon felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, akik a 2016/2017-es tanévben Erasmus+ tanulmányi célú mobilitási ösztöndíjat kívánnak elnyerni/elnyertek. A pályázat beadásának nem feltétele az elnyert ösztöndíjas státusz, tehát minden részképzésre pályázó hallgató adhat be kiegészítő igényt. A megpályázható összeg az Erasmus+ ösztöndíjon felül havi 100 euró kiegészítő támogatást jelent a nyertes hallgatóknak. A kiegészítő támogatást csak akkor kapják meg a hallgatók, ha az Erasmus+ ösztöndíjat is sikeresen megpályázták, és elnyerték, kiutaztak, továbbá teljesítik külföldi tanulmányi kötelezettségüket, megvalósítva ezzel az Erasmus+ mobilitást.

A pályázati határidő (a 2016/2017-es tanévi – őszi és tavaszi félévi – kiutazásokra vonatkozó igénylőlap benyújtásának határideje):

2016. május 25.

A pályázatok beadásának módja:

Az igénylőlapot kizárólag számítógéppel kitöltve, magyar nyelven, csakis a megadott igénylőlapon lehet benyújtani:

1 nyomtatott, eredeti (kék színű tintával) aláírt példányban a küldő intézmény Erasmus+ koordinátorához (Szontágh Anikó, ELTE RK Nemzetközi Iroda, Erasmus+ Osztály 1056 Budapest, Szerb utca 21–23.), valamint
    1 kitöltött (nem szkennelt) elektronikus változatot az erasmus@elte.hu e-mail címre is el kell küldeni. Az e-mailben küldött igénybejelentő lapot kérjük az alábbi séma alapján átnevezni: Vezetéknév_Keresztnév_(születési dátum)_ÉÉÉÉHHNN_ELTE_1516 (Példa: Toth_Imre_19951231_ELTE_1617)