Osztatlan képzések és az alaptámogatás

Az aktuálisan érvényben levő rendelet miatt nem jogosultak alaptámogatás igénybevételére, azon osztatlan tanárképzésben résztvevő hallgatók, akik korábban már létesítettek alapképzésben jogviszonyt. Ennek oka, hogy bár tanulmányi szempntból az osztatlan képzés mesterszaknak számít, juttási szempontból azonban alapképzésnek. Így, mivel adott képzési szinten először létesített jogviszonyra jár az alaptámogatás, akik már részesültek benne az alapképzésük megkezdésekor, nem támogathatóak ismét, osztatlan képzésük megkezdésekor.

Elnézéseteket kérjük a kellemetlenségért, illetve a nem megfelelő tájékoztatás miatt, az illetékeseknek nem lett felhívva a figyelme arra, hogy juttatási és tanulmányi szempontból különbözően kezelendő az osztatlan képzés (minden eddigi képzéstől eltérően).

ELTE TTK Ösztöndíjbizottság
Budapest, 2013. október 10.