- ELTE TTK HÖK/Students' Union
- Ösztöndíjak
- Diákjólét
- Átláthatóság
- Ügyintézés
- Külügy/Foreign Affairs
- Rendezvényeink
- Tudomány
- Kapcsolat
- ELTE TTK DÖK
529. §
ad 42. §
(1) A Kar hallgatója által más intézményben vagy a Karon vendéghallgatóként szerzett érdemjegy a HKR 42. § (3) bekezdésben taglalt eset kivételével csak a szabad kreditek keretében számítható be a hallgató tanulmányi átlagába. A megszerzett érdemjegyet a leckekönyvbe a másik intézmény, kar által kiállított igazolás alapján a Kar TO-ja jegyzi be.
(2) A Kar hallgatója az általa végzett szak valamely tantárgya helyett – előzetes írásbeli engedély (tantárgy-akkreditáció) alapján – más intézmény, kar vagy szak azonos jellegű tantárgyát is felveheti (áthallgatás) és abból érdemjegyet szerezhet. A Kar részéről erre – a Kari Kreditátviteli Bizottság véleményének kikérésével – a oktatási dékánhelyettes ad írásban engedélyt. Az ilyen módon szerzett érdemjegyet úgy kell tekinteni, mintha a hallgató azt a számára eredetileg előírt módon szerezte volna meg, ugyanakkor a hallgató nem kérheti a Kartól a tárgy felvételéhez esetlegesen előírt anyagi hozzájárulás fedezetét.
548. §
(10) A külföldi felsőoktatási intézményben részképzésen részt vevő hallgató saját döntése alapján a kérdéses félévekben a Karra
a) beiratkozik, akkor a hallgatói jogviszonyát fenntartja, ezért a 74. § 11–14. bekezdések szerint kell eljárni,
Megj. Mivel az Erasmusos féléved alatt a hallgatói jogviszony fennállása kötelező, ezért ez automatikusan teljesül.
b) nem iratkozik be, akkor a szabályzat 38. § alapján kell eljárni.
(11) A külföldi részképzésen részt vevő hallgató tanulmányi kötelezettségeinek az általános tanulmányi rend szerint köteles eleget tenni.
(12) Ha a külföldi részképzésen való részvétele miatt a hallgató az adott félév vizsgaidőszakában nem tartózkodik Magyarországon, és ezért vizsgáit nem tudja letenni, azokat a visszatérte utáni vizsgaidőszak megkezdéséig kell pótolnia.
(13) Ha a külföldi részképzésen részt vevő hallgató a félévre beiratkozott, de a gyakorlatokon távolléte miatt nem tud részt venni, számára a gyakorlati jegy megszerzését a visszatérte után következő vizsgaidőszak megkezdéséig külön feladat (dolgozat, beszámoló stb.) alapján lehetővé kell tenni, hacsak a gyakorlat természete miatt az intézet ezt ki nem zárja. (Például laboratóriumi gyakorlat, terepgyakorlat.) Ezeket a tantárgyakat azonban a leckekönyvébe ismét fel kell vennie.
(14) Ha a külföldön részképzésen tanuló hallgató olyan tanegységekből, tantárgyakból szerez kreditet, érdemjegyet, melyek a Karon hallgatott szakjának tanegységeivel, tantárgyaival azonosak vagy azoknak megfeleltethetőek, azoknak a Karon történő megszerzése alól felmentést kérhet a kreditbeszámítás szabályai szerint [HKR 64. § (1)]. Ilyen esetekben a részképzésen hallgatott tantárgyakat be kell vezetni a hallgató leckekönyvébe, annak feltüntetésével, hogy azokat a külföldi részképzés során hallgatta, esetenként megjelölve, hogy ennek alapján mely tantárgyak alól nyer felmentést.
74. §
(1) A hallgató kérésére a kari tanulmányi bizottság a szakért felelős oktatási szervezeti egység véleményére tekintettel kivételes tanulmányi rendet engedélyezhet.
(2) Kivételes tanulmányi rend engedélyezésének indoka lehet:
…
d) külföldi ösztöndíj elnyerése,
…
(4) A kivételes tanulmányi rendről szóló kérelemben föl kell tüntetni a hallgató tanulmányainak tervezett ütemezését, a kért kedvezményeket, valamint csatolni kell a szükséges igazolásokat.
(5) A kivételes tanulmányi rendben tanuló hallgató tevékenységét oktató felügyeli. Az oktató előzetes támogatását a kérelemhez mellékelni kell.
(6) A kivételes tanulmányi rend keretében a hallgató a következő kedvezményekben részesíthető:
a) részleges vagy teljes felmentés a gyakorlatokon való részvétel alól,
b) vizsgaidőszakon kívüli vizsga(ák) letételének engedélye,
c) a tantervben meghatározott követelményeknek a képzési tervben előírtaktól eltérő idejű vagy tartalmú teljesítése.
(7) Kivételes tanulmányi rend egy eljárásban legfeljebb két félévre engedélyezhető.
(8) Az engedélyezett kivételes tanulmányi rend a hallgató tevékenységét felügyelő oktató egyetértésével visszavonható, ha a hallgató az adott félévben felvett kreditek 50 %-ánál kevesebbet teljesített.
132. §
(6) Az Ftv. 55. § (2) bekezdésében foglaltakra figyelemmel, a fogyatékossággal élő hallgató nem sorolható át költségtérítéses képzésbe. Az a hallgató, aki Erasmus ösztöndíj keretében végezte az átsorolás alapjául szolgáló utolsó két féléve közül legalább az egyik félév valamely időszakát, vagy kivételes tanulmányi rendet engedélyeztek számára, szintén mentesül az átsorolás alól.