Szakmai gyakorlat

Ennek az alprogramnak a célja, hogy a hallgatók a diplomájukhoz szükséges szakmai gyakorlatot egy másik európai országban található vállalkozásnál - szervezetnél töltsék el. A fogadó intézmény lehet vállalat, képző intézmény, kutatóközpont és egyéb szervezet.

A következő típusú szervezetek nem lehetnek fogadó szervezetek:
• EU intézményei
• EU-s programokkal foglalkozó szervezetek (az esetleges összeférhetetlenség és/vagy a kettős támogatás elkerülése érdekében)
• a hallgató nemzeti diplomáciai képviseletei (nagykövetség, ...) a fogadó országban
Erasmus szakmai gyakorlat esetén a minimális időtartam 3 hónap, a felsőfokú szakképzés kivételével, ahol a minimális időtartam 2 hét. A maximális időtartam 12 hónap.

A külföldi cégekkel a hallgatók veszik fel a kapcsolatot. A pályázat beérkezése után az egyetem leellenőrzi, hogy a fogadó intézményben valóban meg felelőek-e a szakmai feltételek a gyakorlatra.
Az ösztöndíj összege itt szintén hónaponként kerül kiosztásra és országonként különböző, de magasabb, mint a tanulmányi mobilitás összege.
A pályázok elbírálása az Erasmus hallgatói mobilitással egyszerre, tehát bármikor be lehet adni.

TTK Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya

Tempus Közalapítvány