- ELTE TTK HÖK/Students' Union
- Ösztöndíjak
- Diákjólét
- Átláthatóság
- Ügyintézés
- Külügy/Foreign Affairs
- Rendezvényeink
- Tudomány
- Kapcsolat
- ELTE TTK DÖK
A 2022-es választásokon két elnöki pályázat érkezett, Mig András pályázatát alább olvashatjátok teljes terjedelmében.
Mig Andráselnökjelölt |
Fritz Petraelnökhelyettes-jelölt |
„Ha én ablak volnék, akkora nagy lennék, hogy az egész világ láthatóvá váljék.”
Bródy János
Mig András vagyok, 1999. július 8-án születtem, Budapesten. 2018-ban érettségiztem a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban, majd felvételt nyertem az ELTE TTK Fizika BSc alapképzésére. Az itt eltöltött idő alatt megismerhettem környezetünk alapvető fizikai összefüggéseit, és célom, hogy a jövőben tovább tudjam mélyíteni az ismereteimet
Az ELTE TTK HÖK életében már gólya koromtól aktívan részt veszek. 2019 tavaszától vagyok küldöttgyűlési képviselő, 2020-ban mentor, 2021-ben fizika szakterületi mentorfelelős voltam. Azóta a fizika szakterületi koordinátor tisztséget töltöm be. Ezen évek alatt sikerült mélyebben belelátnom a TTK HÖK működésébe és tapasztalatot szereztem az érdekképviseleti munkában. Szakterületi koordinátorként lehetőségem volt a legtöbb tisztségviselővel együtt dolgozni, hiszen ez a tisztség rendkívül szerteágazó feladatkörrel jár.
A Hallgatói Önkormányzat létét elengedhetetlennek tartom a színvonalas egyetemi képzés és a diák élet szempontjából. Ahogy egyetemünk küldetésnyilatkozata írja, „Az ELTE (...) arra törekszik, hogy magas színvonalon jelenítse meg a hagyományos universitas koncepció mindkét oldalát: az oktatók és hallgatók alkotó közösségét (universitas magistrorum et discipulorum) és a sokféle tudományterületet művelő egyetem (universitas scientiarum) ideálját.
E célkitűzések megvalósítását az egyetem vezetése, oktatói, kutatói, hallgatói és az ELTE összes munkatársa egymással együttműködve segítik.”
Véleményem szerint az egyetemet ez különbözteti meg más felnőttképzési intézményektől. Az oktató és a hallgató kapcsolatát nem szolgáltató-fogyasztó, hanem sokkal inkább a közös célért munkálkodó társiasság jellemzi. A cél pedig nem más, mint a tudomány művelése, és hogy országunknak és a világnak értelmiségi, és képzett fiatalokat adjunk. Természetesen az ilyen fajta együttműködés nem létezhet bármifajta strukturált berendezkedés nélkül. Hallgatói oldalról ezt a feladatot Hallgatói Önkormányzat tölti be. Fontosnak tartom, hogy a körülbelül 4000 egyetemistát tömörítő Természettudományi Karon figyelembe vegyék a hallgatói véleményeket a kar döntéshozói, mely reprezentatív érdekképviseleten keresztül történhet meg.
Megválasztásom esetén ezek szellemében fogok én is munkálkodni. Célom lesz, hogy a hallgatók minden információt megkapjanak az őket érintő ügyekkel kapcsolatban és lehetőségük nyíljon véleményük kinyilvánítására. Nélkülözhetetlen ehhez működésünk megfelelő átláthatósága, és hogy a diákok ismerjék az Önkormányzat munkáját. Úgy gondolom, hogy mentorrendszerünk, mely segíti az újonnan érkező hallgatóink egyetemi életbe való bekapcsolódását, valamint az Önkormányzatunkra jellemző Szakterületi Csoportülések kulcsfontosságú szerepet töltenek be ebben.
Fritz Petra vagyok, harmadéves földtudományis hallgató, meteorológia szakirányon. 2019- ben érettségiztem Esztergomban, az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnáziumban és ezt követően kezdtem meg egyetemi tanulmányaimat az ELTE Természettudományi Karán. Az alapképzést ugyan terveim szerint idén befejezem, de meteorológus mesterszakon fogom folytatni tanulmányaimat, szintén a TTK-n.
Már gimnazista koromban is aktívan kivettem a részem a közösség szervezésében, így amikor megérkeztem az egyetemre, egyből tudtam, hogy itt is keresni fogom erre a lehetőségeket. A 2020/2021-es tanévtől kezdve vagyok aktív a TTK HÖK és a szakterületem életében. Az egyetemen töltött második évem legelején megválasztottak kommunikációs referensnek, ezzel együtt pedig mentori és képviselői tevékenységeimet is elkezdtem. Ezek után februárban pozíciót váltottam, azóta én töltöm be a Földrajz- és Földtudományi szakterületi koordinátori tisztséget.
Elnökhelyettesként, ahogy azt az alapszabály is írja, elsődlegesen az elnök munkáját segíteném. Feladataim közé tartozna még a tisztségviselők tevékenységének koordinálása, érdekképviseleti munkára vonatkozó továbbképzése, valamint az érdeklődő hallgatók tájékoztatása az Önkormányzat érdekképviseleti munkájáról, és az ebbe történő bekapcsolódásuk segítése.
Úgy gondolom, hogy ezalatt a 19 hónap alatt – mióta belelátok a TTK HÖK munkájába és segítem azt – jobban átlátom a Kart érintő dolgokat, természetesen még inkább a saját szakterületemhez kapcsolódó feladatokat és problémákat, de a felkészülésem során már elkezdtem megismerni a többi szakterület igényeit is. Ezen kívül KÖB delegáltként szerencsém volt átfogóbb képet kapni az ösztöndíjakat érintő ügymenetről is.
Szerintem ahhoz, hogy egy csapat tagjai megfelelően és hatékonyan tudjanak együtt dolgozni, elengedhetetlen a jó kommunikáció. Szeretném, ha egy a közös célért együttműködő, jól funkcionáló csapat alakulna ki. Ennek fejlesztése érdekében nem csupán csapatépítő tréningeket szerveznék, hanem közös élmények szerzésére is lenne lehetőség. A tréningeken pedig nemcsak a csapatépítésre, de saját képességeik továbbfejlesztésére is sor kerülne, pl. konfliktuskezelés. A programok között lennének a képviselők számára is nyitott alkalmak, hiszen nagyon fontosnak tartom, hogy ismerjük egymást, ismerjük a többi szakterület delegáltjait, és ha nem idegenként ülünk egymás mellett pl. Küldöttgyűléseken, talán növelhető lenne az aktivitás.
Azt gondolom, hogy a belső kommunikáción túl a hallgatók tájékoztatása is kulcsfontosságú, hiszen ha nincsenek ellátva megfelelő információval, nem lesz elég utánpótlás. Pont ezért fontosnak tartom a HÖK bevonó vagy az ehhez hasonló események megvalósítását akár a képviselők, mentorok segítségével. Pláne így a covid utáni időszakban érdemes erre még nagyobb hangsúlyt fektetni, hiszen ezalatt a pár év alatt nem volt lehetőség ilyen programok megszervezésére.
Mig András elnökjelölttel már volt szerencsém együtt dolgozni szakterületi koordinátorságunk alatt, így meggyőződésem, hogy remekül tudnánk támogatni egymás munkáját, együttműködni a jövőben. Ezen kívül úgy vélem, sok új fejlődési lehetőséget magában rejtő kihívás lenne számomra az elnökhelyettesi pozíció.
a teljes pályázat
Csatolmány | Méret |
---|---|
Mig András elnöki pályázat | 1.02 MB |