Szombathelyi Osztrák–Magyar Nyári Egyetem

A Bécsi Egyetem Európai és Összehasonlító Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének Finnugor Tanszéke és a Nyugat-magyarországi Egyetem szombathelyi Savaria Egyetemi Központja közös nyári egyetemet szervez osztrák ill. magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni. Az ösztöndíjakra a magyar hallgatók közül a nem német szakos, első diplomájukat szerző (elsősorban nappali tagozatos) hallgatók pályázhatnak.

Mivel a nyári egyetem nem csupán egy nyelvkurzus, hanem nagy hangsúlyt helyezünk a közös programokra, a tanórán kívüli együtt tanulásra, olyan hallgatók jelentkezését várjuk, aki a közösség együttes tevékénységében aktívan részt kívánnak venni.

A nyári egyetem több mint 20 éves hagyományra tekint vissza: az első években Keszthely, majd Szeged, idén tizedik alkalommal pedig Szombathely ad otthont a kurzusnak.

Időpont: 2014. július 6 - 25.

Jelentkezési határidő: 2014. május 16.

Részletek a csatolt dokumentumokban.