Campus Hungary program

A Balassi Intézet számos ösztöndíj programot hirdet felsőoktatási intézmények hallgatói részére a Campus Hungary program keretein belül.

A Campus Hungary felsőoktatási mobilitási program egyik kiemelt célja a magyarországi hallgatók nemzetközi tapasztalatszerzését elősegítő pályázati rendszer működtetése, amelynek segítségével minél több magyarországi felsőoktatási hallgató tanulhat ösztöndíjjal külföldön, csiszolhatja nyelvtudását és hazaérkezését követően kamatoztathatja a külföldön szerzett ismereteket.

A Campus Hungary kiemelt célja az is, hogy növelje a magyar felsőoktatás nemzetközi versenyképességét és a Magyarországon tanulmányokat folytató külföldi hallgatók számát, valamint elmélyítse, illetve kiterjessze a magyar és a külföldi felsőoktatási intézmények közötti kapcsolatot.

Az országos szinten koordinált Campus Hungary Program a Balassi Intézet és a Tempus Közalapítvány konzorciumában, az Európai Unió támogatásával, az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében valósul meg.

Pályázni a következőkre lehet:

Ösztöndíjpályázat rövid tanulmányútra

Ösztöndíj szakmai gyakorlatra

Ösztöndíj féléves részképzés támogatására

Ösztöndíj csoportos tanulmányút támogatására

Beküldési határidő: 2013. március 10.