Jó tanuló - Jó sportoló ösztöndíj 2013.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem

Jó tanuló - Jó sportoló ösztöndíj 2013.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzata pályázatot ír ki „Az ELTE Jó tanuló – Jó sportoló” cím elnyerésére

A pályázat kiírásában közreműködő szervezetek:
ELTE EHÖK, ELTE PPK ESI, ELTE-BEAC

A pályázat célja:
- a hallgatók ösztönzése a szellemi és fizikai képességek folyamatos fejlesztésére,
- a fair-play szellemének ápolása,
- az eredményes tanulásra és magasabb szintű sportolásra való ösztönzés,
- ELTE-s identitás megerősítése
- a legkiválóbbak méltó elismerésben részesítése.

A pályázók köre:
ELTE-s hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók, akik még nem lépték túl a 16. aktív félévüket. Kivételt képeznek azok a hallgatók, akik jogviszonyukat az Egyetemmel 2012. szeptemberben létesítették.

A beadás feltételei:
· Legalább első osztályú országos szintű sportversenyen való részvétel (beleértve az egyetemi országos bajnokságokat is)
· ELTE-s hallgatói jogviszony
· Az előző két aktív félévben legalább 35 teljesített kredit

Sporteredmény:
A 2011. március óta elért eredmények számítanak az idei kiírásban. A pályázaton csak a Magyar Olimpiai Bizottság által regisztrált sportági szakszövetségek által képviselt sportágak nevezését fogadjuk el. A regisztrált sportági szakszövetségek listája megtekinthető a Magyar Olimpiai Bizottság honlapján (http://mob.hu).
A sporteredmények igazolására - a verseny szintjétől függően - kizárólag az alábbi szövetségek, bizottságok által kiállított igazolások másolatai fogadhatók el. A világ- és Európa-bajnokságokról, olimpiai eredményekről szóló igazolást a megfelelő országos sportági szakszövetség, a Magyar Sakkszövetség, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Magyar Olimpia Bizottság, illetve a Magyar Hallássérültek Sportszövetsége állíthatja ki. Országos bajnokságokon elért eredményeket a Magyar Sakkszövetség, a Magyar Mozgáskorlátozottak Sportszövetsége, a Magyar Hallássérültek Sportszövetsége valamint - az általuk szervezett versenyek tekintetében – az említett országos sportági szakszövetségek igazolhatják.

Tanulmányi kritériumok:
Az előző két aktív félévben teljesített min. 35 kredit.

Egyéb , többletpontot érő igazolások:
· tudományos eredmény (verseny, TDK, publikáció, konferencia),
· igazolás, bármilyen médiától, hogy a pályázó ELTE-s felirattal jelent meg, vagy egy interjúban megemlíti, hogy ELTE-s

A kötelezően leadandó dokumentumok:
· Sporteredmények igazolása
· Tagsági igazolvány másolata
· Leckekönyv másolata
· Szakos oktató ajánlása
· Önéletrajz
· Motivációs levél

Az elnyerhető támogatás:
Adott kiírásban legfeljebb öt hallgató díjazható, az ösztöndíj elnyerése pénzjutalommal jár.

A kért mellékletek nélkül, vagy hiányosan kitöltött adatlap esetén a pályázat érvénytelen!

A határidőn túl beérkezett pályázatokat az Értékelő Bizottság elutasítja!

A pályázat benyújtási határideje: 2013. február 04. 20:00 óra

A pályázatot elektronikus úton a sport@ehok.elte.hu címre kell leadni.

Az elismerésben részesülő díjazottakat külön is értesítjük, s egyben meghívót is küldünk részükre.

„Az ELTE jó tanuló - jó sportolója” cím díjátadó ünnepsége,
2013. februárjában lesz az ELTE Sportévnyitójával egybekötve.

Egyéb információk:
www.ehok.elte.hu; www.elteonline.hu /sport

A pályázat lebonyolításával kapcsolatos további információkért a kari sportreferenseknél ill. az EHÖK irodájában lehet érdeklődni.

CsatolmányMéret
PDF icon Pályázati kiírás82.91 KB