Gyöngyszemeink - Az ELTE Néptáncegyüttes jótékonysági gálaestje

Az ELTE Néptáncegyüttes május 30-án mutatja be Gyöngyszemeink című gálaműsorát, amelyben az elmúlt évek legsikeresebb koreográfiáival szórakoztatja a magyar néphagyományok kedvelőit.

Táncegyüttesünk sikerét bizonyítja, hogy rendszeresen részt vesz hazai szakmai megmérettetéseken, külföldi fesztiválokon. Szakmai munkánk megtisztelő visszajelzése, hogy a Poznanban megrendezésre kerülő VIII. World Folk Review Integration Festival szervezői 2009-es szereplésünk után idén visszahívták együttesünket. A fesztivál kiváló alkalmat ad arra, hogy az ELTE Néptáncegyüttes tradícióinkat megismertesse a külföldi közönséggel, ahol a nemzetközi mezőnyből mindig kitűnik a magyarok hangulatos, temperamentumos műsora. Az utazás költségeinek terheit az egész estés gálaműsor bevételével szeretné enyhíteni az egyetemista és pályakezdő tánckari tagok számára.

Időpont: 2015. május 30. (szombat) 19.00

Helyszín: ELTE ÁJK, Aula Magna (1053, Budapest, Egyetem tér 1-3)

Művészeti vezetők: Valach Gábor (Magyar Nemzeti Táncegyüttes), Baranyai Barbara

Jegyárak:

Teljes ár:   2.000 Ft

Diák/Nyugdíjas:  1.600 Ft

Támogatói jegyek:  3.000 Ft, 5.000 Ft, 10.000 Ft értékben válthatóak.

A belépés 12 éves korig ingyenes.

Az egyetemek működésének, az egyetemi életnek velejárója, szinte elengedhetetlen feltétele, hogy helyet és lehetőséget biztosítson a diákok kulturális igényeinek, művészi ambícióinak. Erre ad kiváló lehetőséget az ELTE Néptáncegyüttes két csoportja, amelyekben a kezdők és a régóta néptánccal foglalkozó hallgatók is a számukra megfelelő oktatást kaphatják. Együttesünk kiemelten fontosnak tartja a Kárpát-medence néphagyományainak művelését és hiteles közvetítését. Tradíciónkra méltán büszkék lehetünk, hiszen a világon egyedülálló módon őriztük meg kultúránkat olyan nagy jelentőségű kutatónknak köszönhetően, mint Kodály Zoltán, Bartók Béla vagy Martin György. Ehhez hasonló kinccsel nem sok nemzet büszkélkedhet, amelynek sokszínűsége ámulatba ejti közönségét itthon és külföldön egyaránt. Határainkon túlra olyan üzenetet juttathatunk el általa, mely az egész magyarság pozitív megítélésében nagy szerepet vállal.

Jegyfoglalás: elteneptancegyuttes@gmail.com

További információ: Váradi Júlia elteneptancegyuttes@gmail.com; elteneptanc.hu