- ELTE TTK HÖK/Students' Union
- Ösztöndíjak
- Diákjólét
- Átláthatóság
- Ügyintézés
- Külügy/Foreign Affairs
- Rendezvényeink
- Tudomány
- Kapcsolat
- ELTE TTK DÖK
A 2022-es választásokon két elnöki pályázat érkezett, Juharos Eszter Diána pályázatát alább olvashatjátok teljes terjedelmében.
Juharos Eszter Diánaelnökjelölt |
Pádár Kittielnökhelyettes-jelölt |
"Ha világmegváltásról van szó, minden ötlet csak hipotézis."
-Katie Patrick
Juharos Eszter Diána vagyok, 2000. június 30-án születtem Budapesten. Tanulmányaimat a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban végeztem, ahol 2019-ben érettségiztem. Még ugyanebben az évben felvételt nyertem az ELTE TTK Fizika BSc-re, ahol jelenleg harmadéves vagyok számítógépes fizika szakirányon. A BSc elvégzése után tanulmányaimat szintén az ELTE-n a Fizikus MSc-n fogom folytatni. Elkötelezett vagyok a szakirányom mellett és célom a doktori fokozat megszerzése.
A kar közösségi életében való tevékenykedésemet már elsőéves hallgatóként elkezdtem, először még csak a saját szakomon ugyan, de 2020-ban mentorként mélyebb betekintést kaptam a TTK HÖK működésébe is. 2020 decemberében megpályáztam az Ellenőrző Bizottsági Tag tisztségére, ezt követően a Bizottság elnökének választottak és ezt a tisztséget töltöttem be egészen mostanáig. Ez idő alatt 2021-ben is mentor lettem.
Ellenőrző Bizottság Elnökeként delegálva lettem az EHÖK EB-be ahol azóta is aktívan részt veszek a munkában. Nagyon örültem ennek a lehetőségnek, mert így az egész egyetemi érdekképviseletbe beleláthattam és rengeteg tapasztalatot szereztem a kari és egyetemi szintű problémák megoldásában, valamint átfogó képet szereztem a minket érintő szabályzatok és jogszabályok rendszeréről.
Habár az egyetemi szintű érdekképviselet komoly jogi háttérrel rendelkezik, lényege mégsem ebben keresendő. Egy eszköz a kezünkben, ami segít minket a tanulmányaink során és segít kifejezésre juttatni a hallgatók gondolatait és elképzeléseit. Az önrendelkezésünk olyan kincs amit ki kell használni annak érdekében, hogy a kari élet a lehető legjobban illeszkedjen a közösség igényeihez.
Megválasztásom esetén a legfőbb irányelvem, hogy olyan döntéseket tudjunk hozni, ami tényleg a közösség és a hallgatók akaratát tükrözi. Ehhez ismerni kell a hallgatók elképzeléseit illetve, ami talán még fontosabb, meg kell adni nekik a megfelelő platformot és bátorítást arra, hogy merjék is elmondani a véleményüket. A Hallgatói Önkormányzatnak minden TTK-s hallgató tagja, arra szeretném bátorítani a közösséget, hogy merjen aktívan bevonódni a döntéshozásba és az önrendelkezésbe, hiszen jogában áll.
Természetesen erre egyedül nem lennénk képesek. Aktívan építek a Szakterületi Koordinátorokra és a képviselőkre, akik közelről ismerik a szakterületek problémáit, jelegzetességeit és mindenek előtt a közösség elképzeléseit. Reményeim szerint általuk olyan irányba tudjuk fejleszteni az egyetemi közéletet, ami minden szakterületnek előnyére válik.
Úgy érzem, hogy a covid utóhatásai még mindig érződnek, többek közt az is, hogy a Hallgatói Önkormányzat működését az újonnan érkezett hallgatók nem ismerik eléggé. Szeretnénk ezen változtatni, közelebb hozni a működést a hallgatókhoz és megmutatni nekik, hogy a közösségért tenni mennyire kifizetődő tud lenni. Bízom a TTK híresen jó közösségében, és hagyományosan aktív érdekképviseletében, ugyanakkor ahhoz hogy ez így is maradjon aktív lépéseket kell tenni. Megválasztásom esetén erre nagy hangsúlyt szeretnék fektetni.
Pádár Kitti vagyok, harmadéves angol-biológia tanárszakos hallgató. 2000. január 26-án születtem Egerben, gimnáziumi tanulmányaimat is itt végeztem az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban. 2019-ben tettem érettségi vizsgát, majd pedig sikeresen felvételt nyertem az Eötvös Loránd Tudományegyetem osztatlan tanárképzésére.
Az egyetem közélete iránti érdeklődésem már az első évemben megmutatkozott, hiszen minden programot és lehetőséget kihasználtam arra, hogy megismerjem a hallgatói közeget, valamint a Hallgatói Önkormányzat rendszeréről minél több ismeretet szerezzek. Első lépcsőfoknak a Mentorrendszerbe való bekerülést tekintettem, ahol lelkesedésemnek köszönhetően mind a 2020/2021-es, mind pedig a 2021/2022-es tanévben aktívan tevékenykedhettem, mint megválasztott mentor. Sajnos az első mentorságomat beárnyékolta a covid időszaka, azonban ez sem akadályozott meg engem és mentortársamat abban, hogy egy nagyon jó csapatot sikerüljön összekovácsolnunk, és ez érvényes az előző évi gólyacsapatra is.
A képviselői választásokon először 2020-ban indultam, ahol hallgatótársaim bizalmat szavaztak nekem, így a Küldöttgyűléseken képviselhettem a tanárszakos hallgatók érdekeit. Az érdekképviseleti tevékenységeimet a későbbiekben is szerettem volna folytatni, ezért döntöttem úgy, hogy 2021-ben ismételten elindulok a választásokon, ahol újból elnyertem egyetemista társaim bizalmát. A két ciklus során nem csak képviselői feladataimnak tehettem eleget, hanem mint az EHÖK Sportügyi Bizottságába delegált, a sporttal kapcsolatos teendőket is én láthattam el. Sportdelegáltságom révén már a BEAC-cal is dolgoztam együtt, mely közvetlen és folyamatos szakmai kapcsolat a mai napig fennáll. Mindezen kötelességek mellett, második éve foglalkozom a Rendszeres, illetve Egyszeri Sportösztöndíjak bírálásával, ezzel betekintést nyerve egy másfajta hallgatói ügyeket szolgáló feladatkörbe.
2021. szeptemberében a Küldöttgyűlés pályázatom alapján megválasztott a Természettudományi kar rendezvényszervezős referensének. Ennek a tisztségnek köszönhetően újabb képet kaphattam a hallgatóság igényeiről, s ezeknek megfelelően dolgozhattam a kulturális és szociális kínálatú programokon. A 2021/2022-es nem indult könnyen a rendezvények szempontjából, mind a hallgatók, mind pedig jómagam próbáltuk kitapasztalni a covid utáni igényeket. Örömömre szolgált az, hogy lassan bár, de biztosan, újra elindult a karon a közösségi élet, melynek köszönhetően újabb és újabb típusú események kerülhettek megszervezésre.
A hallgatói érdekképviselet a Hallgatói Önkormányzat elsődleges feladata. Elnökhelyettesként való megválasztásom esetén legfőbb feladatom az lesz, hogy a kari alapszabályban szereplők szerint segítsem az elnök munkáját, mellyel biztosítani tudjuk az érdekképviseleti cél beteljesedését. Továbbá fő feladataim között szerepel a tisztségviselők munkájának segítése, a tisztségviselői ülések megszervezése és összehívása; valamint a folyamatos, informatív kapcsolatfenntartás velük. Mindezek mellett szeretném a delegáltak munkáját is felügyelni, illetve segíteni szeretnék egy hatékonyabb, kommunikációs-ismereti hálót kialakítani a képviselők és a hallgatók között, hogy egyre több egyetemi polgár megismerje érdekei képviseltetését.
Továbbá elengedhetetlennek tartom egy jó, közvetlen szféra kialakítását a Hallgatói Önkormányzaton belül; ezért szeretnék majd minél választékosabb csapatépítő programokat szervezni, annak érdekében, hogy az egymás közötti munka minél gördülékenyebben folyjon.
Fontosnak tartom az utánpótlásképzést, valamint a meglévő tisztségviselők továbbképzését, így szervezői múltammal élve szeretnék majd az elnökkel együtt megszervezni egy kari vezetőképzőt, ahol a lexikális ismeretek mellett a különböző készségek fejlesztésére is hangsúlyt fektetnénk.
A Hallgatói Önkormányzat a hallgatókért van, ezért elsődleges céljaim között szerepel a hallgatók bevonása az önkormányzat munkájába, életébe. Alapvetőnek tartom azt, hogy ismerjék a rendszer nyújtotta lehetőségeket, a felépítettségét; valamint tisztába legyenek a képviselők, tisztségviselők, delegáltak és mentorok feladatkörével. Hiszem, hogy a jó kommunikáció segítségével képesek vagyunk megteremteni a lehetőséget a hallgatóknak ahhoz, hogy megismerjék a Hallgatói Önkormányzatot, és éljenek a lehetőségeikkel.
a teljes pályázat
Csatolmány | Méret |
---|---|
Juharos Eszter elnöki pályázat (eredeti) | 706.11 KB |
Juharos Eszter elnöki pályázat (javított) | 706.01 KB |