Mig András elnöki pályázata 2023

A 2023-as választásokon Mig András elnöki pályázatát alább olvashatjátok teljes terjedelmében. 

 

Mig András

Horváth Luca

elnökjelölt

Kása Kata Hanga

Vigh Patricia

elnökhelyettes-jelölt

„A világ, amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltozatása nélkül.”

Albert Einstein

Mig András vagyok, 1999. július 8-án születtem, Budapesten. 2018-ban érettségiztem a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban, majd felvételt nyertem az ELTE TTK Fizika BSc alapképzésére. Ezt követően 2022-ben jelentkeztem és felvételt nyertem a Földtudományi alapképzésre, melyen jelenleg is tanulok.

Az ELTE TTK HÖK életében már gólya koromtól aktívan részt veszek. 2019 tavaszától vagyok küldöttgyűlési képviselő, 2020-ban mentor, 2021-ben fizika szakterületi mentorfelelős voltam. 2021-től 2022 első feléig fizikaszakterületi koordinátor voltam, azóta pedig az elnöki tisztséget töltöm be.

A Hallgatói Önkormányzat létét elengedhetetlennek tartom a színvonalas egyetemi képzés és a diák élet szempontjából. Ahogy egyetemünk küldetésnyilatkozata írja, „Az ELTE (...) arra törekszik, hogy magas színvonalon jelenítse meg a hagyományos universitas koncepció mindkét oldalát: az oktatók és hallgatók alkotó közösségét (universitas magistrorum et discipulorum) és a sokféle tudományterületet művelő egyetem (universitas scientiarum) ideálját.

E célkitűzések megvalósítását az egyetem vezetése, oktatói, kutatói, hallgatói és az ELTE összes munkatársa egymással együttműködve segítik.”

Egy egyetemet ezért emelkedik ki más felnőttképzési intézmények közül. Az oktató és a hallgató kapcsolatát nem szolgáltató-fogyasztó, hanem sokkal inkább a közös célért munkálkodó társiasság jellemzi. A cél pedig nem más, mint a tudomány művelése, és hogy országunknak és a világnak értelmiségi, és képzett fiatalokat adjunk. Természetesen az ilyen fajta együttműködés nem létezhet bármifajta strukturált berendezkedés nélkül. Hallgatói oldalról ezt a feladatot Hallgatói Önkormányzat tölti be. Fontosnak tartom, hogy a körülbelül 3200 egyetemistát tömörítő Természettudományi Karon figyelembe vegyék a hallgatói véleményeket a kar döntéshozói, mely reprezentatív érdekképviseleten keresztül történhet meg.

Megválasztásom esetén ezek szellemében fogok én is munkálkodni. Célom lesz, hogy a hallgatók minden információt megkapjanak az őket érintő ügyekkel kapcsolatban és lehetőségük nyíljon véleményük kinyilvánítására. Nélkülözhetetlen ehhez működésünk megfelelő átláthatósága, és hogy a diákok ismerjék az Önkormányzat munkáját. Úgy gondolom, hogy mentorrendszerünk, mely segíti az újonnan érkező hallgatóink egyetemi életbe való bekapcsolódását, valamint az Önkormányzatunkra jellemző Szakterületi Csoportülések kulcsfontosságú szerepet töltenek be ebben.

Szeretném itt megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem, hogy végig olvassátok a pályázatomat. Keressetek bizalommal, bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Alább találjátok az általam felkért elnökhelyettes-jelölt, Kása Kata Hanga bemutatkozását, a programomat, melyben rövid és hosszú távú terveim szerepelnek, a következő ciklusra a tisztségviselői pályá- zati kiírásokat, valamint a képzésünk során folyósított közéleti ösztöndíjakról szóló igazolást.

Kása Kata Hanga vagyok, elsőéves biológus mesterszakos hallgató. 2018-ban érettségiztem Budapesten, a Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumban, majd egy év vegyésztechnikusi képzés után 2019-ben kezdtem meg tanulmányaimat az ELTE Természettudományi Karán.

2020 tavaszán kezdtem belefolyni jobban az egyetemi közéletbe, ekkor adtam le először a jelentkezésem képviselőnek az ELTE TTK Küldöttgyűlésébe, illetve részt vettem az azévi mentorképzésben, melynek eredményeképpen a kar egyik mentora lehettem. A mentorkodásom végeztével 2021 február elején megpályáztam a Biológia- és Környezettudomány szakterületi koordinátori tisztséget, melyet el is nyertem. Élveztem a tisztségemmel járó kihívásokat, azonban a vírushelyzet megnehezítette a szakterületi közéletének fellendítését, így a 2021/2022-es tanévre is leadtam a pályázatomat erre a tisztségre, amit szintén elnyertem. Ezalatt az idő alatt szerencsém volt betekintést nyerni, illetve rengeteg tapasztalatot szerezni az érdekképviseletről, illetve a HÖK működéséről, amelyben igazán megtanultam csapatban gondolkozni és dolgozni.

Úgy gondolom, hogy az elmúlt évek tapasztalatai által jobban átlátom a Kart érintő problémákat, igényeket. Ehhez természetesen hozzájárult a Kari Tanácsba, a Tanulmányi és Oktatási Bizottságba, valamint a saját szakterületem tanácsaiba való delegáltságom. Mióta az EHÖK küldöttgyűlés egyik képviselője lehetek, azóta bepillantást nyerhettem az ELTE HÖK működésébe is.

Elnökhelyettesként az elnök munkájának segítése mellett feladataim közé tartozna még a tisztségviselők munkájának koordinálása és az utánpótlás képzés. Emellett feladatomnak érzem, hogy a TTK HÖK tisztségviselői között erősítsem a csapatszellemet, ezzel is elősegítve a szervezet fejlődését és olajozott működését.

Ez utóbbi érdekében csapatépítő tréningek mellett, lazább programokat is szeretnék szervezni, ezáltal igazán csapattá kovácsolódhatna a tisztségviselői, vagy akár az egész képviselőgárda. Véleményem szerint a képviselők bevonásával növelhető lehetne a közéleti aktivitás. Mig András elnökjelölttel még szakterületi koordinátorságunk alatt volt szerencsém együtt dolgozni, ezalatt bebizonyosodott számomra, hogy remekül tudjuk támogatni egymás munkáját és gördülékenyen tudunk együttműködni. Mindezek mellett úgy gondolom, hogy eddigi tapasztalataim ellenére számomra rengeteg fejlődési lehetőséget rejt magában az elnökhelyettesi pozíció.

a teljes pályázat

 

CsatolmányMéret
PDF icon elnoki_palyazat1.pdf1.39 MB
PDF icon VB emlékeztető 2023. 04. 26.1.69 MB
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.