Rendszeres sportösztöndíj 2010/2011/2

Pályázhat: Minden ELTE TTK-s hallgató, aki államilag támogatott illetve költségtérítéses teljes idejű alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben, korábbi rendszerű egyetemi, főiskolai alapképzésben vesznek részt karunkon, aki rendszeres sporttevékenységet végez magyar szakszövetséggel rendelkező sportágban.

Pályázathoz csatolandó: a tagsági igazolvány és sportorvosi igazolás fénymásolata, (ezek hiányában a pályázat érvénytelen), valamint versenyeredmények és meccs eredmények igazolása egyesületi pecséttel hitelesítve. (Érem, kupa fénymásolatát nem tudjuk elfogadni.)
Csak a 2010. szeptember 24-e utáni eredményeket tudjuk figyelembe venni!

Kérjük, hogy az elbírálás megkönnyítése érdekében csak ezt igazoljátok.

Meccs eredményeket félévre, bajnokság eredményeket egy évre visszamenőleg vesszük figyelembe, kivéve ha az adott versenyt ennél ritkábban rendezik.

A versenyeredményeknél kérjük feltüntetni a verseny minősítését (ELTE verseny, megyei szintű verseny vagy bajnokság, nemzetközi szintű verseny vagy bajnokság, országos bajnokság, világkupa vagy meghívásos nemzetközi verseny, Universiade, Európa bajnokság, VB).

Amennyiben a verseny minősítése nem egyértelmű, a Kari Ösztöndíjbizottság maga kategorizálja a pályázatot.

Pályázati űrlap kitöltése: A hétbetűs hallgatói azonosítót pontosan és olvashatóan kérjük kitölteni (a pénz kiutalása ez alapján történik, hibás vagy nehezen olvasható azonosító eredményezheti, hogy a megnyert összeget más hallgató kapja meg, ezen utólagosan nem tudunk segíteni). A mobiltelefonszám megadása nem kötelező (de ajánlott, az esetleges problémák miatt).

A pályázati űrlap leadásának határideje: Hallgatói Iroda, 2011. február 18. 12 óráig.

A pályázati pontrendszer:

• ELTE verseny v. bajnokság:
    • 1. hely 3p.
    • 2. hely 2p.
    • 3. hely 1p.
  • Regionális/Megyei szintű verseny v. bajnokság:
    • 1. hely 4p.
    • 2. hely 3p.
    • 3. hely 2p.
  • Országos szintű verseny v. bajnokság:
    • 1. hely 6p.
    • 2. hely 4p.
    • 3. hely 3p.
    • 4. hely 2p.
    • 5-6. hely 1p.
  • Nemzetközi szintű verseny v. bajnokság:
    • 1. hely 8p.
    • 2. hely 6p.
    • 3. hely 5p.
    • 4. hely 4p.
    • 5. hely 3p.
    • 6. hely 2p.
  • Országos bajnokság:
    • 1. hely 13p.
    • 2. hely 11p.
    • 3. hely 10p.
    • 4. hely 9p.
    • 5-6. hely 7p.
    • 7-8. hely 5p.
    • 9-10 hely 3p.
  • Világkupa, meghívásos nemzetközi verseny:
    • 1. hely 15p.
    • 6. hely 10p.
    • 7-8 hely 8p.
    • 9-10 hely 6p.
  • Világbajnokság / Olimpia:
    • 1. hely 25p.
    • 2. hely 20p.
    • 3. hely 16p.
    • 4. hely 14p.
    • 5. hely 13p.
    • 6. hely 12p.
    • 7-8. hely 10p.
    • 9-10 hely 8p.
  • Nemzetközi mérkőzés:
    • nyert  6 p.
    • döntetlen 3 p.
  • Országos mérkőzés:
    • nyert 4 p.
    • döntetlen 2 p.
  • Helyi mérkőzés:
    • nyert 2p.
    • döntetlen 1p.
  • Az olimpiai sportágak bármelyikének pontozása, ezen rendszer szerint folyik, a nem olimpiai sportágakat pontjai 0,75-os szorzóval számítanak.
  • A csapatsportok esetében a bajnokság eredmények pontjai 0,75-os szorzóval számítanak, a meccs eredmények nem szorzódnak.
  • Nem jár támogatás a technikai és az extrém sportokért!
  • A "játék" jellegű sportok esetében csak a meghívásos versenyek esetében elért eredményeket tudjuk értékelni. Kivételt képez ez alól a sakk.
  • Ezeken felül az olimpiai sportágban igazolt pályázók 10 pontot, a nem olimpiai sportágat űző igazolt versenyzők 7,5 pontot kapnak, melyet nem látunk el a felsorolt szorzókkal.