Megalakult a Budapesti Egyetemi Fórum

Budapest, 2012. november 7. Közös nyilatkozatot írt alá a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, az Óbudai Egyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szent István Egyetem rektora 2012. november 6-án az ELTE-n. Az együttműködés értelmében létrejött Budapesti Egyetemi Fórum az önálló, integritásukat megőrző intézmények közötti együttműködések rendszerszerűvé fejlesztéséhez kínál kereteket.

A dokumentumot ünnepélyes keretek között Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora, Dr. Péceli Gábor, a BME rektora, Dr. Rostoványi Zsolt, a BCE rektora, Dr. Rudas Imre, az Óbudai Egyetem rektora, Dr. Solti László,a Szent István Egyetem rektora és Dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora látta el kézjegyével 2012. november 6-án 14 órakor.

Mezey Barna, az ELTE rektora és a Magyar Rektori Konferencia elnöke hangsúlyozta a közös gondolkodás és az összehangolt stratégiák kialakításának fontosságát. Földrajzi elhelyezkedésük okán a fővárosi egyetemek jelentős része elesik az uniós pályázati lehetőségek nagy részétől. Ezért a régió önkormányzataival közös fellépést kezdeményeznek az egyetemi tudásvagyon megőrzése és hasznosítása érdekében. A létrejövő Budapesti Egyetemi Fórum tagjai közös stratégiát alkotnak majd a nemzetközi megjelenés, a K+F nagyprojektek és az ingatlanok kihasználása területén, ösztönzik a képzési együttműködéseket és közösen véleményezik a felsőoktatás-politika irányait is.

A nyilatkozat teljes szövege alább olvasható.

CsatolmányMéret
Fájl megalakult_a_budapesti_egyetemi_forum.docx17.14 KB