Kollégiumi hírek

Kollégiumi díj ETR-ben

Sokan érdeklődtetek már a kollégiumi díj befizetésével kapcsolatban, hogy miért nem tűnik el ETR-ből...Sajnos a tanulmányi rendszer átállása sem könnyíti meg az amúgy sem gyors könyvelést.
Alább olvashatjátok Igazgató úr tájékoztatását:

Tisztelt Kollégista!

Tájékoztatom önt, hogy a Neptun rendszerre való átállás miatt az átutalt kollégiumi díjak beérkeztetésében csúszások várhatók. A Quaestura kérése, hogy ha az átutalt díjak beérkezésében (akár több hetes) késést tapasztalnak, azaz ha a befizetéseik még mindig nem kerültek be az ETR-be, 2012.10.29 után jelezzék a Q-térben. A késedelmi díjak, ahogyan eddig is, a pénz beérkezése szerint lesznek kivetve.

Az átutalások átfutási idejével kapcsolatos technikai információk:

- Ha az átutalást adott munkanapon déli 12 óra előtt indítják el, akkor az aznapi állományban fog szerepelni, amit a következő munkanap délelőtt 10 óra után van legkorábban lehetőségünk érkeztetni.
- Ha az átutalást adott munkanapon déli 12 óra után indítják el, akkor a következő munkanapi állományban fog szerepelni, amit a rákövetkező munkanap 10 óra után van legkorábban lehetőségünk érkeztetni.
- Ha egy adott napi állományt akár 10 nappal később érkeztetünk az ETR-be (könyveljük), az abban szereplő befizetések beérkezési dátuma visszamenőleg is megegyezik a banki állomány dátumával.

Pl.: A hallgató 2012.10.11-én délelőtt indítja az utalását, akkor ennek a pénznek a beérkezési dátuma 2012.10.11 lesz. Ha ezt az utalást 2012.10.11 12:30-kor indítja el, akkor a befizetés beérkezési dátuma 2012.10.12 lesz. Ez akkor is így van, ha az érkeztetést (könyvelést) mondjuk 2012.10.24-én végzik.

A kollégiumi díj 9000 Ft (KCSSK 15000 Ft), ezt minden hónap 15-éig kell befizetni. Ez alól kivétel, ha késik az egyetemi ösztöndíj-fizetés, ilyenkor a módosított határidő itt olvasható.


Év közbeni (várólistás)jelentkezés

Aki nem lett felvéve kollégiumba, vagy nem is jelentkezett, de szeretne kollégista lenni, jelentkezhet várólistára a EKIF-en (http://kollegium.elte.hu). Ez a jelentkezés folyamatos, a megüresedő helyeket osztjuk szét.

Ha csak elkezdted az adatlap kitöltését, de nem adtad le, akkor nem tudunk felvenni!


Jelentkezés

(várólistás erre és a következő tanévre) - aki most nem kollégista, figyelje, melyiket tölti:-))) Augusztus elejéig érdemes leadni, ha szeretnél szeptemberben a többiekkel együtt költözni.

A jelentkezés menetét részletesen megtalálod az EKIF-en. Fontos, hogy olyan e-mailcímet adj meg, amit gyakran nézel, mert erre érkezik majd a felvételid elbírálásáról az értesítés, ill az is, hogy szükséges-e hiányt pótoldod (rossz / hiányzó / olvashatatlan igazolás).

Érdemes kihasználni mindhárom lehetőséget a kolik bejelölésekor, hisz csak abban a kollégiumban látják a jelentkezésedet, amit bejelöltél. Az ADK-t és a DUK-ot nem érdemes bejelölni, ezekben a kollégiumokban nem, vagy csak nagyon kis számban laknak TTK-sok. Az NFK-ba a kis létszám és az egyetem közelsége miatt nagy a túljelentkezés, és nehéz bekerülni.

Ne hagyd az utolsó pillanatra a jelentkezés leadását:

  • az utolsó pár napban mindig túlterhelt a rendszer, sokkal több idődet veszi majd igénybe a bejelentkezés, jelentkezés
  • több időd lesz a hiánypótlásra, ha gond van
  • ha elfelejtettél egy igazolást, amit kér a rendszer, még lesz pár napod beszerezni :-)

Szükséges igazolások

(a dőlten szedettek közül amelyek rád, ill családtagjaidra vonatkoznak):

  • Kérelmező (vagyis te) személyi igazolványának (vagy útlevelének vagy kártya formátumú jogosítványának) fényképes oldala
  • Kérelmező lakcímkártyájának lakcím oldala
  • Önkormányzati igazolás a kérelmezőről és a vele egy lakcímre bejelentett személyekről (az Okmányirodában (Lakcímnyilvántartó) adják ki, INGYENESen)
  • OKTV helyezés igazolása (kérelmező)
  • Olimpiai sportágban elért helyezés igazolása (kérelmező)
  • 3 hónapnál nem régebbi kereseti igazolás (szülők, dolgozó testvér)
  • Nyugdíjfolyósító Igazgatóság által év elején kiküldött a nyugdíjas nevére szóló "Tisztelt Ügyfelünk" megszólítással kezdődő igazolás
  • A háztartásbeliségről szóló, 3 hónapnál nem régebbi önkormányzati igazolás
  • A jövedelempótló támogatás összegének meghatározásáról szóló, a munkaügyi központ vagy az önkormányzat által kiállított, 3 hónapnál nem régebbi igazolás
  • A munkanélküli segély összegének meghatározásáról szóló, a munkaügyi központ vagy az önkormányzat által kiállított, 3 hónapnál nem régebbi igazolás
  • A munkanélküli segély vagy a jövedelempótló támogatás összegének megszűntetéséről szóló, a munkaügyi központ vagy az önkormányzat által kiállított, 3 hónapnál nem régebbi igazolás
  • Anyakönyvi kivonat (7 éven aluli testvér)
  • APEH-igazolás (vállalkozó szülő esetén)
  • Elhunyt szülő halotti anyakönyvi kivonata
  • Fogyatékigazolás (te, vagy családtag)
  • Hivatalos igazolás a GYES-ről
  • Iskolalátogatási igazolás (testvér)
  • Munkáltatói igazolás a GYED-ről
  • Szülő különéléséről szóló, 3 hónapnál nem régebbi önkormányzati igazolás
  • Teljes árvaság vagy állami gondozottság igazolása
  • Válási határozat

Mire figyelj a jelentkezés kitöltésekor, azaz mit rontottak el sokan?

  • Figyelj oda a kitöltésnél, hiszen ha valamit nem jelölsz be, vagy nem töltesz fel róla igazolást, akkor arra nem kaphatsz pontot, vagy hiányosként el lesz utasítva a jelentkezésed!
  • Mivel a rendszer személyre szólóan listázza ki a szükséges igazolásokat az adataid alapján (pl két tanuló testvér esetén 2 iskolalátogatásit kér), így töltsd ki mielőbb az adatlapot! Amíg nem adod le véglegesen, tudsz még módosítani, ha kiderül, hogy elírtál valamit. Ha még nem tudod a szülők keresetét, ideiglenesen írj be valamit, hogy tovább tudj lépni. Aztán, ha meglesz az igazolás, javíthatod.
  • Digitalizálás után ellenőrizd, hogy olvashatóak-e az igazolások. Gondolj arra is, hogy aki érvényesíti, az nem feltétlenül tudja, mit kellene ott látnia, hisz nem ismeri az adataidat. A faxolt személyi igazolványok, lakcímkártyák gyakran nem, vagy alig olvashatóak. Ha lehet, inkább szkenneld.
  • Ha faxolod az igazolást, írd rá a tetejére az EHA kódodat, hogy egyértelmű legyen, kihez tartozik. Csak akkor faxolj, ha már megkezdted az adatlap kitöltését, különben nem tudjuk feldolgozni. A fax feldolgozásáról (az adatlapodhoz való hozzárendelésről) emailben fogsz értesítést kapni.
  • Minden családtagodat írd be a családtagok közé! Ha a testvér iskolalátogatásiját csak feltöltöd az egyéb igazolások közé, akkor nem tudunk rá pontot adni. Ráadásul az egy főre jutó jövedelemre sem fogsz pontot kapni, mert az egy háztartásban élők száma sem fog egyezni a beírttal.
  • Győződj meg róla, hogy a jelentkezésed véglegesen le lett adva! Végleges leadás gomb, és meg kell erősítened a jelszavadat. Ha csak kitöltöd, de nem adod le, akkor nem tudjuk figyelembe venni. Tudod, mint amikor nem adod le a ZH-t, azt is hiába írtad meg... Minden évben vannak páran, akiknek ez kimarad.
  • Egy alkalommal van hiánypótlási lehetőség, de ezt csak végszükség esetén használd ki! Ha valami probléma van a leadott igazolással, akkor a hiánypótláskor még javíthatod. (Ha ekkor adod le először az adott igazolást, akkor persze ez nem működik). A jelentkezés leadása után rendszeresen (1-2 naponta) ellenőrizd az e-mailjeidet, amíg meg nem kaptad az értesítést a felvételid eredményéről! Ha hiánypótlás szükséges, arról is emailben fogsz értesítést kapni.
  • Szinte minden igazolásból 3 hónapnál nem régebbi kell, figyelj a dátumra.
  • A leadási határidő közeledtével a rendszer terheltsége exponenciálisan nő, az utolsó napon már a bejelentkezés sem mindig sikerül.
  • Ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan! Vagy tőlem (kollbiz at ttkhok.elte.hu), vagy az EKIF fórumon, vagy a diákbizottsági tagoktól. Ne az utolsó pillanatban kérdezz! Nem minden igazolást lehet azonnal beszerezni, ha kiderül, hogy szükséges!

Fellebbezés

Akkor fellebbezhetsz, ha a Felvételi Bizottság követett el valamilyen hibát a felvételi eljárás során, pl érvénytelennek jelölt egy igazolást, amivel szerinted semmi probléma sincs. Ha nem vagy biztos a dolgodban, keress meg személyesen vagy emailben.

Azért, hogy olyan kollégiumba kerültél, amit nem jelöltél meg, nem lehet fellebbezni. A korábban sok félreértésre okot adó "Laknál-e másik kollégiumban, ha a megjelölt kollégiumok egyikében sincs szabad hely?" kérdés kikerült, alapértelmezés szerint mindenkinek "igen" válasszal. Ha nem tetszik a hely, akkor cserével kerülhetsz máshova (érdemes az elsős felvételi eredményének kiderülésekor, augusztusban is próbálkozni, ők tavaly nagyon aktívan kerestek cserepartnert).

Kollégiumi ösztöndíj

Legközelebb ősszel lesz kiírva a tavaszi féléves tevékenységekre. Azok pályázhatnak, akik ELTE-s kollégiumban laknak, és ott kiemelkedő közösségi munkát végeznek. Az ösztöndíj kiírását minden kollégista emailben megkapja.

"Kötelező" olvasmányok

Vagyis amit minden kollégistának egyszer el kell(ene) olvasnia:

Legfontosabb szabályzatok kigyűjtve

HKR-ben a kollégiumokra vonatkozó fejezetek (62.oldaltól)

ELTE Kollégiumi Szabályzat


Kinél érdeklődhetek?

Kollégiumi biztos, e-mail: kollbiz at ttkhok.elte.hu

Egyéb időpontról egyeztessünk emailben.

Keress bátran, ha bármilyen, kollégiummal kapcsolatos kérdésed van!

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.