Átsorolás az államilag támogatott képzés és a költségtérítéses képzés között

1. Átsorolás önköltséges/költségtérítéses képzésre 2016 szeptembere előtt beiratkozóknak

Tanév végén (nyáron, legkésőbb július 31-ig) a tanulmányi előadók megnézik az Elektronikus Tanulmányi Rendszerben (Neptun-ban) rögzített eredményeket: és aki a legutóbbi két aktív félévében nem teljesít összesen legalább 27 kreditet, vagy aki a hallgatói szerződésben vállalt képzési feltételekről szóló nyilatkozatát visszavonja, csak önköltséges/költségtérítéses formában folytathatja tanulmányait.

A tantervi követelményként előírt nyári szakmai gyakorlaton és nyári terepgyakorlaton teljesített kreditek az átsorolás szempontjából a hallgató következő félévi tanulmányi teljesítésébe számítanak bele.

Csak a legrosszabban teljesítő 15%-ot sorolják át, ha az adott szakon tanulók több mint 15%-a nem ér el legalább 27 kreditet (a sorbarendezés alapja az összesített korrigált kreditindex).

Az egyetem a hallgatót az igénybe vett állami félévek felhasználására figyelemmel és a hallgató kezdeményezésére is átsorolja, illetve átsorolhatja.

2. Átsorolás önköltséges képzésre 2016 szeptemberétől beiratkozóknak

Tanév végén (nyáron, legkésőbb július 31-ig) a tanulmányi előadók megnézik az Elektronikus Tanulmányi Rendszerben (Neptun-ban) rögzített eredményeket: és aki a legutóbbi két aktív félévében nem teljesít összesen legalább 36 kreditet, és nem éri el a két aktív félév átlagában a kormányrendeletben meghatározott kreditekkel súlyozott tanulmányi átlagot (2,25; osztatlan tanárszakon 2,5), illetve aki a hallgatói szerződésben vállalt képzési feltételekről szóló nyilatkozatát visszavonja, csak önköltséges formában folytathatja tanulmányait.

A tantervi követelményként előírt nyári szakmai gyakorlaton és nyári terepgyakorlaton teljesített kreditek az átsorolás szempontjából a hallgató következő félévi tanulmányi teljesítésébe számítanak bele.

Az egyetem a hallgatót az igénybe vett állami félévek felhasználására figyelemmel és a hallgató kezdeményezésére is átsorolja, illetve átsorolhatja.

3. Átsorolás önköltségesről/költségtérítésesről államilag támogatott képzésre

Az államilag támogatott képzésről kiesettek helyére a legjobban tanuló költségtérítésesek kerülhetnek, amennyiben:

  • a) az utolsó két bejelentkezett félévében megszerezte az ajánlott tantervben elírt kreditmennyiségnek
    legalább az 50%-át és az összesített korrigált kreditindex alapján létrehozott hallgatói rangsor elején lévő
    hallgató, továbbá akinek
    b) összesített korrigált kreditindexe meghaladja az államilag támogatott hallgatók legrosszabb 20%-ának összesített korrigált kreditindexét,
  • valamint nem haladja meg korábban igénybe vett államilag támogatott féléveinek száma kettővel - fogyatékossággal élő hallgatók esetében néggyel az adott szak képzési idejét,
  • és a vizsgaidőszak végéig nyilatkoztak arról, hogy részt kívánnak venni az átsorolásban. (Ezt a Neptun felületén lehet megtenni.)

Az átsorolás meghatározott hallgatói csoportokban történik (tehát az egy csoportba tartozók eredményeit hasonlítják össze) – a TTK-n az alapszakok jelentik a hallgatói csoportokat (biológia, fizika, földrajz, földtudományi, kémia, környezettan, matematika).

4. Akik mentesülnek:

  • fogyatékossággal élők
  • a kivételes tanulmányi renddel tanuló hallgatók
  • azok, akik az átsorolást megelőző két félév valamelyikében Erasmus ösztöndíjban részesültek.

 

Akik kérvényezhetik, hogy ne essenek átsorolás alá:

  • akik olyan szakon tanulnak, ahol az egy félévre ajánlott kreditmennyiség 27 kredit alá esik – ez méltányossági kérelemnek minősül
  • egyéb mentesítő körülményeket (szülés, betegség) a kari tanulmányi bizottság mérlegeli.

A kérvényt legkésőbb május 15-ig kell benyújtani – kivéve, ha a mentesítő körülmény május 1. után következik be, mert akkor a határidő a vizsgaidőszak utolsó napja.

Magyarázatok

Kreditekkel súlyozott átlag: a teljesített tárgyak érdemjegyének és kreditértékének szorzatát összeadjuk, majd elosztjuk a teljesített kreditek számával.

Kreditindex: a teljesített tárgyak érdemjegyének és kreditértékének szorzatait összeadjuk, majd elosztjuk 30-cal.

Korrigált kreditindex: az egyéni tanrendben vállalt és a valójában teljesített kreditek arányából képzett szorzótényezővel szorozzuk a kreditindexet.

Összesített korrigált kreditindex: több féléves eredményt lehet vele mérni; számítása a korrigált kreditindexhez hasonló, csak itt a teljes vizsgált időszak (átsorolásnál 2, végzésnél 6 félév) alatt felvett és teljesített kreditekkel kell számolni.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.