Figyelmeztető üzenet

Az űrlap le van zárva, ezért nem lehet kitölteni.

TéTéKás GT 2018 - Csapatvezető jelentkezés

Csapatvezető Kerestetik!

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar gólyatáborának az elsőéves hallgatók egyetemi közegbe való beilleszkedését, az egyetem hagyományinak- és nemcsak szak-, hanem évfolyamtársainak megismerését kell segítenie/szolgálnia mely folyamatban a gólyatábor szervezői és az ott dolgozók hallgatók az ELTE szellemiségének megfelelő viselkedéssel példát mutatnak, segítik/odafigyelnek az elsőéves hallgatókra és minden körülmények között rendelkezésre állnak, hogy az elsőéves hallgatók tudjanak kihez fordulni, ha baj van.

A feladatkör:

A 2018. évi TéTéKás Gólyatáborban, a gólyacsapatok vezetése. Ebbe beletartozik a csapatépítés, a tájékoztatás, illetve a főszervezőkkel való kapcsolattartás. A csapatvezető felelős azért, hogy a csapat az előre kiadott időbontásnak megfelelően megjelenjen és részt vegyen a programokon. A csapatvezető egész nap igyekszik a tőle telhető legtöbbet megtenni a rá bízott gólyák szellemi és fizikai jóllétéért, a csapaton belüli konfliktusokat/esetlegesen kialakult feszültséget igyekszik elsimítani, enyhíteni, a gólyáknak pedig igyekszik végig jó példával szolgálni.

Az ideális jelentkező:

Olyan szociálisan nyitott jelentkezőket keresünk, akik könnyen teremtenek új kapcsolatokat, van bennük némi pedagógiai ösztön, képesek különböző beállítottságú embereket is együtt jól kezelni. Képesek a szükséges helyzetekben csapatuk érdekeit a saját szórakozásuk elé helyezni, tisztában vannak saját fizikai korlátjaikkal, hogy probléma esetén azonnal a csapatuk rendelkezésére állhassanak. Alapvetően vidám, energikus személyiségek jelentkezését várjuk, akik mind tanulmányi, mind közéleti tevékenységükkel példaként járhatnak gólyáik előtt.

A jelentkezés feltételei:

• A tábori szabályzatot betartod és a gólyáiddal is betartatod,
  • Vállalod, hogy minden körülmények között részt veszel a programokon csapatoddal,
  • Vállalod, hogy a tábor elejétől a végéig motiválod csapatod és egyben tartod azt,
  • Képes vagy fizikai és szellemi állapotoddal példát mutatni a gólyáknak minden körülmények között,
  • Részt veszel a csapvez felkészítőkön
  • Motivációs lével írása, illetve személyes “elbeszélgetés” a szervezőkkel. Részletek alább.

Csapatvezetői kiválasztásnál előnyt jelent:

• Korábbi példaértékű csapatvezetői, vagy mentor tevékenység
  • Egyéb táboroztatási, ifjúságsegítői tevékenység
  • Konkrét tervekkel rendelkezel csapatprogramokra, akár a gólyatábor utánra is (őszi félév)
  • Ha konstruktív ötleted van a tábor fejlesztésére, annak bármely részével kapcsolatban
  • Ha nem lesz közös órád a gólyáiddal

Mit kell tenned a jelentkezéshez?

Töltsd ki az alábbi űrlapot és tölts fel motivációs levelet!

A motivációs levélről:

Elvárunk minden leendő csapatvezetőtől maximum egy oldalas fényképes motivációs levet, melyben kérünk, térj ki az alábbiakra:

• Rövid bemutatkozás
  • Korábbi tapasztalatok (lásd: „A jelentkezésnél előnyt jelent” rész)
  • Min változtatnál a gólyatáborban (például.: hangosabb zene, korábbi ébresztő, több vetélkedő, kevesebb szúnyog stb…) ?
  • Mik azok a gólyatáborban felmerülő helyzetek, amikben biztosan megállnád a helyed?
  • Mondj példát egy komoly problémára! Hogy oldanád meg?
  • Csapatvezetőként mit tennél csapatod egybetartására az őszi félév során, milyen őszi programok szervezését támogatnád?
  • Mik számodra a csapatvezetés alapelvei?
  • Leendő csapatvezetőként mi szerinted az erősséged, és mi az ahol még tanulni valód van?
  • Mit vársz a leendő csapatvezetői felkészítéstől, mikről szeretnél hallani?

A csapatvezetői kiválasztás menetrendje:

• Március 6-ig az űrlap kitöltése.
  • Egy ez után, e-mailben közösen egyeztetett időponton lesz egy szóbeli elbeszélgetés a főszervezőkkel, ahol a csapatvezetők kiválasztásra kerülnek.
  • Április 28-29-30-án egy csapatépítő hétvégét tervezünk terepbejárással, kisebb „GT szimulációs” programokkal.
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.